Oficiálně: iPhone půjde využít jako bezkontaktní platební terminál

Apple Apple Pay Transaction 0

Apple dnes odhalil plány na spuštění dříve spekulované funkce „Tap to Pay“, která má umožnit příjem plateb na iPhonech skrze Apple Pay, debetní a kreditní karty a další digitální peněženky. Do budoucna tak mnozí obchodníci nebudou potřebovat platební terminály, ale zákazníky odbaví i pomocí svého iPhonu.apple pay google eu nfc unsplashNepřehlédněte

iPhony dostanou novou funkci, díky které nahradí bezkontaktní platební terminály

Ještě v průběhu letošního roku by měla novinka začít fungovat v USA. Podporovány budou všechny iPhony od modelu iPhone XS (včetně). Při platbě bude nutné oba iPhony podržet v těsné blízkosti, aby se aktivoval přenos pomocí NFC. Platit ale budete moct i prostřednictvím Apple Watch nebo platebních karet a digitálních peněženek.

Obchodníci mohou i nyní iPhone k příjmu platby používat, musejí k němu ale kabelově připojit také fyzický terminál. To bude brzy minulostí. Novinku ocení především menší obchodníci, pro které jsou platební terminály dalším nákladem a někdy i překážkou při obchodování.

Apple Apple Pay Payment 881

První platební bránou, která umožní tento typ plateb bude Stripe v kombinaci se Shopify a později i dalšími poskytovateli e-shopových platforem. Novou funkci začnou brzy používat i v Apple Stores, takže i při nákupu nového iPhonu budete moci platit bezdrátově z iPhonu na jiný iPhone. Apple zatím bohužel nezmínil jiné země než USA, takže těžko předvídat, kdy se funkce dostane i do Evropy. Doufejme ale, že to bude už někdy v horizontu příštího roku.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku