Oficiálně: Google konečně odhalil sladké jméno Androidu O

Dnes bylo možné v Americe po 99 letech spatřit úplné zatmění slunce, přičemž Google této události využil k odhalení jména nové verze svého operačního systému Android. Ze všech sladkostí začínajících na písmeno O nakonec vyhrál nejžhavější kandidát.

Android 8.0 Oreo má být podle Google rychlejší, chytřejší, silnější a sladší než kdykoliv předtím. Google se na použití jména musel domluvit s jeho vlastníkem, společností Nabisco; podobně tak učinil s firmou Nestlé v roce 2014, když představil Android 4.4 KitKat. Předpokládáme, že jako první se k Oreu dostanou vybraná zařízení Google Pixel a Nexus, kdy však dojde k vypuštění systému, v tuto chvíli nevíme. Počínaje dnešním dnem uvolnil Google Android 8.0 Oreo do programu AOSP, takže na něm mohou začít stavět všichni výrobci smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Vašek (neregistrovaný)

    Ten osmi minutový stream stál za to ????.

  2. QNX (neregistrovaný)

    Som zvedavý kedy bude v použiteľnej podobe na Lineage OS.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *