OfficeSuite Pro 7 pro Android přináší spoustu nových funkcí

Majitelé zařízení s operačním systémem Android mají poměrně široké možnosti výběru mezi různými kancelářskými balíky. Nejvíce z nich zvolilo oblíbený OfficeSuite Pro, který byl nyní po deseti měsících aktualizován na novou verzi s číslem 7. Ta přináší velkou spoustu funkcí a podporu mnoha nových formátů, čímž se z programu jednoznačně stává král kancelářských aplikací pro Android. Pojďme se tedy podívat, jaká vylepšení update přináší.

  • Správce souborů nabídne nové vylepšené uživatelské rozhraní, kde se objevuje i postranní lišta umožňující rychlý přístup do vybraných složek v samotném zařízení či cloudu. U druhé jmenované položky se ještě na chvíli zastavíme. Nově OfficeSuite Pro podporuje Microsoft SkyDrive a také nyní lépe kooperuje s Google Drive. Z předchozích verzí zůstává i podpora pro Box, DropBox a SugarSync.
  • Nové šablony, jako například životopis, faktura nebo dokonce Weight Loss Tracker.
  • Vylepšený textový editor nyní umožňuje přidávat styly z Microsoft Wordu, nabídne řadu na míru šitých vzhledů tabulek, které jsou zároveň velmi snadno editovatelné, dále také schopnost kopírovat formáty použité v jiných dokumentech a též možnost vkládat vzorce, jež nyní šly pouze zobrazit.
  • Vylepšený tabulkový editor nabízející lepší výběr parametrů ve funkcích.
  • Vylepšený editor prezentací přináší nové animace.
  • Rychlejší otevírání velkých PDF souborů díky použití knihoven od samotného Adobe. Prohlížeč PDF navíc nabídne funkce „najít“ a „najít další“.

Také jsme zmínili, že nová verze OfficeSuite Pro nabídne podporu mnoha nových formátů. Přinášíme tedy shrnutí všech, které programem můžete otevřít.

  • Textový editor – doc, docx, docm, rtf, txt, log
  • Tabulkový editor – xls, xlsx, xlsm, csv
  • Editor prezentací – ppt, pptx, pps, ppsx, pptm, ppsm
  • Další – pdf, zip, eml

Aplikace je k dispozici v Obchodě Play za cenu 14,99 USD (cca 283 Kč), což je za program nabízející tolik funkcí velmi slušná částka. Pro účely vyzkoušení je k dispozici také bezplatná trial verze. Vývojáři z Mobile Systems také vypustili do světa video ukazující, že díky OfficeSuite Pro si přečteme i zprávy, co nám pošlou mimozemšťané :)

- -
Lite verze/Plná verze za 283 Kč

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku