Domů » Bleskovky » OfficeSuite Pro 7 pro Android přináší spoustu nových funkcí

OfficeSuite Pro 7 pro Android přináší spoustu nových funkcí

Majitelé zařízení s operačním systémem Android mají poměrně široké možnosti výběru mezi různými kancelářskými balíky. Nejvíce z nich zvolilo oblíbený OfficeSuite Pro, který byl nyní po deseti měsících aktualizován na novou verzi s číslem 7. Ta přináší velkou spoustu funkcí a podporu mnoha nových formátů, čímž se z programu jednoznačně stává král kancelářských aplikací pro Android. Pojďme se tedy podívat, jaká vylepšení update přináší.

 • Správce souborů nabídne nové vylepšené uživatelské rozhraní, kde se objevuje i postranní lišta umožňující rychlý přístup do vybraných složek v samotném zařízení či cloudu. U druhé jmenované položky se ještě na chvíli zastavíme. Nově OfficeSuite Pro podporuje Microsoft SkyDrive a také nyní lépe kooperuje s Google Drive. Z předchozích verzí zůstává i podpora pro Box, DropBox a SugarSync.
 • Nové šablony, jako například životopis, faktura nebo dokonce Weight Loss Tracker.
 • Vylepšený textový editor nyní umožňuje přidávat styly z Microsoft Wordu, nabídne řadu na míru šitých vzhledů tabulek, které jsou zároveň velmi snadno editovatelné, dále také schopnost kopírovat formáty použité v jiných dokumentech a též možnost vkládat vzorce, jež nyní šly pouze zobrazit.
 • Vylepšený tabulkový editor nabízející lepší výběr parametrů ve funkcích.
 • Vylepšený editor prezentací přináší nové animace.
 • Rychlejší otevírání velkých PDF souborů díky použití knihoven od samotného Adobe. Prohlížeč PDF navíc nabídne funkce „najít“ a „najít další“.

Také jsme zmínili, že nová verze OfficeSuite Pro nabídne podporu mnoha nových formátů. Přinášíme tedy shrnutí všech, které programem můžete otevřít.

 • Textový editor – doc, docx, docm, rtf, txt, log
 • Tabulkový editor – xls, xlsx, xlsm, csv
 • Editor prezentací – ppt, pptx, pps, ppsx, pptm, ppsm
 • Další – pdf, zip, eml

Aplikace je k dispozici v Obchodě Play za cenu 14,99 USD (cca 283 Kč), což je za program nabízející tolik funkcí velmi slušná částka. Pro účely vyzkoušení je k dispozici také bezplatná trial verze. Vývojáři z Mobile Systems také vypustili do světa video ukazující, že díky OfficeSuite Pro si přečteme i zprávy, co nám pošlou mimozemšťané :)

- -
Lite verze/Plná verze za 283 Kč

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. EarL (neregistrovaný)

  A teď mi řekněte kdo to skutečně používá na něco jiného než na prohlížení dokumentů ? maximálně jednoduchou upravu. nedokážu si představit jak dělám na telefonu tabulku s matematickými funkcemi a různými převody …

  • Martin Pavlović

   Já mám ke svému Nexusu 7 zakoupenou BlueTooth klávesnici a ve škole využívám OfficeSuite Pro na zapisování poznámek, tedy v podstatě náhrada netbooku :)

  • EarL (neregistrovaný)

   V tom případě ano, ale mám pracovní notebook , doma PC .

   Myslím že není nad kompletní spojení Office + windows .-)

  • Scalex (neregistrovaný)

   Na cestách na tom běžně píšu relativně dlouhé texty. Tabulku jsem na tom zgruntu nevytvářel, ale upravoval jsem existující a nebylo to žádné utrpení. Také jsem na tom dodělával a upravoval prezentaci. Na telefonu to docela jde, na tabletu je to pak úplně luxusní.

   Pokud sebou někdo nechce tahat notebook/netbook (na kterých by to pochopitelně bylo ještě pohodlnější), tak tenhle Office na telefonu je něco, co je v pohodě použitelné.

  • Martin Pavlović

   Earl: Já mám také notebook, ale jsou to téměř tři kilogramy proti necelým pěti stům. Nehledě na to, že mému Ideapadu časté přenášení zrovna nesvědčí :)

 2. Není to jen verze pro telefon. Já používám office celkem často a hlavně na editaci a psaní ve wordu, ale jsou lidé, co mají například tablety a tam práce s tímto office získává jiné parametry. Vlastním OfficeSuite Pro od verze 5, ale verze 7 je opravdu přelomová. Písmo, které jsem kupoval za kilko, je už jiná strana mince.

 3. VNavratil (neregistrovaný)

  Koupil jsem to nedávno ve slevě, super aplikace. Ale především co jsem zkoušel, tak je snad nejplynulejší PDF čtečka

 4. Eugi (neregistrovaný)

  Je mozno v teto verzi OfficeSuite provest dotykem vyber nekolika bunek v tabulce? Jednoduchy soucet nekolika bunek pod sebou? Sveho casu jsem zkousel snad deset ruznych kancelarskych baliku a nic.

  • Také mám pocit, že od doby Documents To Go na Palmu se mi pod ruku dostávají v základních funkcích horší a horší aplikace. Ale podobnou práci jsem z podobných zařízení vytěsnil, zde to prostě chce „wintel“ zařízení.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Zrovna dnes jsem to zkoušel a tahle aplikace tu možnost nemá. Ale Smart office 2 bez problému

  • Eugi (neregistrovaný)

   Diky za tip – vyzkousim

  • Eugi (neregistrovaný)

   Tak vyzkouseno. Bohuzel, tu nejzakladnejsi operaci (alespon pro mne)- vyberu nekolik bunek a dam funkci SUMA – to bohuzel porad jeste neumi. Zde se porad jeste musi nejdriv zadat funkce a nasledne do jejich paramateru otrocky natukat D3:D26. Vyber nekolika bunek naraz je zde vhodny pouze k jejich formatovani.

   Holt, jeden od tabulkoveho kalkulatoru ocekava jednoduchou praci s cisly, jiny uprednostnuje hromadnou zmenu barvicek.

 5. skeptik (neregistrovaný)

  Urcite pokrok, ale nekorektne funguje kotvenie riadkov v tabulke excelu. V Polaris Office je tato funkcia korektna. Este ze je z coho vyberat….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).