Domů » Bleskovky » Office 365 končí, přichází Microsoft 365: za stejné ceny dostanete více muziky

Office 365 končí, přichází Microsoft 365: za stejné ceny dostanete více muziky

Balík Microsoft 365 byl dosud čistě firemní záležitostí, společnosti v něm v rámci předplatného získaly licence systému Windows 10, kancelář Office 365 a přístup ke spoustě dalších funkcí z dílny Microsoftu. Nyní redmondští představili službu Microsoft 365 pro běžné uživatele, která je de facto přejmenovanou službou Office 365, ale přináší i nějaké benefity navíc.

Microsoft 365: A subscription to make the most of your time

Office 365 je mrtvé, přivítejte Microsoft 365

Nejprve je zapotřebí zmínit, že spotřebitelská verze Microsoft 365 v sobě neobsahuje licenci Windows 10, operační systém zatím redmondští formou předplatného nabízet nehodlají. Microsoft 365 bude dostupný ve dvou plánech – pro jednotlivce a pro rodinu. Ceny zůstávají stejné jako v případě Office 365 (1 899 a 2 699 korun ročně).

office
Microsoft 365 (zdroj: oficiální)

Předplatitelé získají aplikace kancelářského balíku Office, 1 TB prostoru na cloudovém úložišti OneDrive a 60 minut hovorů měsíčně na Skype zdarma; u předplatného pro rodiny jsou tyto funkce k dispozici až pro šest uživatelů. Předplatitelé se navíc mohou těšit na exkluzivní funkce v aplikacích Office.

365
Microsoft 365 (zdroj: oficiální)

Microsoft Teams pro rodiny

Součástí předplatného Microsoft 365 je nová funkce Teams pro rodiny. Jedná se o obdobu firemních Teams, ve které si členové rodiny mohou organizovat svůj život a práci. Členové rodinného týmu v aplikaci uvidí události ve sdíleném kalendáři, úkoly, nedávno navštívená místa, apod. Teams pro rodiny také umožní videohovory, posílání zpráv, sdílení dokumentů, přístup k cloudovému úložišti, apod.

teams
Microsoft 365 (zdroj: oficiální)

Součástí rodinných Teams je také funkce Family Safety, skrze kterou budou moci rodiče zjišťovat aktivitu svých dětí na mobilních zařízeních, počítačích či konzolích Xbox – čas strávený u obrazovky, podrobnosti o využívání aplikací, aktivitu na webu, historii polohy, apod. Skrze tuto funkci budou také rodiče notifikování, pokud jejich dítě opustí domov nebo školu mimo stanovený čas, nebo pokud si bude chtít zakoupit obsah v Microsoft Store.

Peníze v Excelu

V rámci předplatného Microsoft 365 je k dispozici funkce Peníze, která do Excelu umožní připojit informace o bankovních účtech a kreditních kartách a nabídne tak uživateli ucelený přehled o jeho hospodaření. Nutno podotknout, že tuto funkci nabízí snad každý bankovní ústav ve své online/mobilní aplikaci.

money
Microsoft 365 (zdroj: oficiální)

Microsoft Editor

Další balíku Microsoft 365 je funkce Microsoft Editor, což je sada nástrojů, která pomáhá uživateli v gramatice při psaní článků – za pomoci umělé inteligence opravuje chyby, nabízí návrhy vět, doplňuje interpunkci, apod. Microsoft Editor je možné nainstalovat jako rozšíření do prohlížečů Microsoft Edge nebo Google Chrome, přičemž účet na Microsoft 365 není nutný; předplatitelé nicméně získají pokročilejší funkce.

Microsoft Editor: Bring out your best writer across the web

Kouč prezentací v PowerPointu

Součástí aplikace PowerPoint je kouč, který využívá umělé inteligence k detekci příliš rychlého mluvení či častému využívání „hmmm“. Předplatitelé Microsoft 365 budou navíc upozorňováni, pokud hovoří příliš monotónně. Funkce by také měla prezentujícímu poskytovat návrhy, jak lépe spojovat věty a fráze dohromady.

power

Další prémiový obsah

S předplatným Microsoft 365 dojde i k obohacení aplikací Office o prémiové šablony (300 navíc), písma (+300), ikony (+2800), obrázky (+8000) a videa (+175). Úložiště ve službě Outlook.com se zvětší ze základních 15 na 50 GB.

K přerodu Office 365 na Microsoft 365 dojde 21. dubna, na spotřebitelské Teams nebo Family Safety si počkáme do léta letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. to sjednocení a změnu názvu vítám, dává mi to větší smysl jako Microosft 365. Ještě by mohli trochu zlevnit :)

    • Jednou ročně dát kolem 1100kč pro 6 členů rodiny mi nepřijde drahé. Momentálně třeba u zeleného mužíka se slevou po výběru z bankomatu od banky s kocourem :)

      • Ja tam vidim pro rodinu 2699 Kc.

      • Office 365 pro domácnosti stojí 1490kč bez té slevy 25%. Ta to srazí na 1100kč. Pokud vydíte 2699kč, tak asi znáte ještě jiného zeleného mužíka z reklamy než já :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).