Domů » Bleskovky » Odolný Samsung Galaxy Xcover 3 míří na český trh, výbavou příliš neoslní

Odolný Samsung Galaxy Xcover 3 míří na český trh, výbavou příliš neoslní

V polovině května uvede Samsung na český trh novou generaci odolného smartphonu Galaxy Xcover 3, který se pyšní stupněm krytí IP67. To v praxi znamená, že je odolný vůči prachu a že vydrží ve vodě v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Kromě toho telefon splňuje vojenský standard MIL-STD 810G, takže zvládne i teplotní šoky a otřesy.


Samsung Galaxy Xcover 3

Po hardwarové stránce se ale jedná o slabší zařízení – o zobrazování se stará 4,5″ TFT LCD displej se zastaralým WVGA rozlišením (480 x 800 px). Výkon dodává nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, kterému dělá společnost 1,5 GB RAM a 8GB interní úložiště doplněné slotem na microSD kartu (až 128 GB). U operačního systému padla volba na Android 4.4 KitKat, na který je navlečené uživatelské prostředí TouchWiz. Bohužel zatím nevíme, zda Samsung v budoucnu nabídne update na aktuální Android 5.0.

Chválíme za podporu rychlých datových přenosů přes LTE i přítomnost NFC. Na zádech má své místo 5Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, který zvládne nahrávat video v HD rozlišení. Nad displejem nechybí 2Mpx kamerka pro videokomunikaci.

Celkové rozměry telefonu jsou 132,9 x 70,1 x 9,95 mm, hmotnost 154 gramů. Po obvodu i na zadní straně smartphonu jsou drážky pro stabilnější úchop i v rukavicích nebo mokrýma rukama. Kromě tří hardwarových tlačítek na přední straně má Xcover 3 po straně speciální  klávesu, kterou se aktivují oblíbené funkce. Defaultně jsou nastavené svítilna při krátkém stisknutí a fotoaparát při delším stisknutí. Také lze tímto tlačítkem fotit jednotlivé, resp. kontinuální snímky. Odolný Galaxy Xcover 3 bude v polovině května dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 6 199 Kč s DPH, některé e-shopy už jej ale nyní nabízejí za výhodnější cenu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Ten displej není žádný TFT LCD (resp. ano, má TFT technologii, jako každý jiný), ale PLS LCD. Takže jestli nám chce říci, jaký typ LCD to je, tak jsme nám tím TFT neřekli vůbec nic. A jestli stále děláte kravinu, že TFT máte vlastně na mysli TN, tak to máte taky špatně. Furt dokola.

  2. Správně tady píšete odolný, protože leckde píšou outdoorový a to tenhle foun rozhodně není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).