Domů » Bleskovky » Odolný Samsung Galaxy Xcover 3 míří na český trh, výbavou příliš neoslní

Odolný Samsung Galaxy Xcover 3 míří na český trh, výbavou příliš neoslní

V polovině května uvede Samsung na český trh novou generaci odolného smartphonu Galaxy Xcover 3, který se pyšní stupněm krytí IP67. To v praxi znamená, že je odolný vůči prachu a že vydrží ve vodě v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Kromě toho telefon splňuje vojenský standard MIL-STD 810G, takže zvládne i teplotní šoky a otřesy.


Samsung Galaxy Xcover 3

Po hardwarové stránce se ale jedná o slabší zařízení – o zobrazování se stará 4,5″ TFT LCD displej se zastaralým WVGA rozlišením (480 x 800 px). Výkon dodává nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, kterému dělá společnost 1,5 GB RAM a 8GB interní úložiště doplněné slotem na microSD kartu (až 128 GB). U operačního systému padla volba na Android 4.4 KitKat, na který je navlečené uživatelské prostředí TouchWiz. Bohužel zatím nevíme, zda Samsung v budoucnu nabídne update na aktuální Android 5.0.

Chválíme za podporu rychlých datových přenosů přes LTE i přítomnost NFC. Na zádech má své místo 5Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, který zvládne nahrávat video v HD rozlišení. Nad displejem nechybí 2Mpx kamerka pro videokomunikaci.

Celkové rozměry telefonu jsou 132,9 x 70,1 x 9,95 mm, hmotnost 154 gramů. Po obvodu i na zadní straně smartphonu jsou drážky pro stabilnější úchop i v rukavicích nebo mokrýma rukama. Kromě tří hardwarových tlačítek na přední straně má Xcover 3 po straně speciální  klávesu, kterou se aktivují oblíbené funkce. Defaultně jsou nastavené svítilna při krátkém stisknutí a fotoaparát při delším stisknutí. Také lze tímto tlačítkem fotit jednotlivé, resp. kontinuální snímky. Odolný Galaxy Xcover 3 bude v polovině května dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 6 199 Kč s DPH, některé e-shopy už jej ale nyní nabízejí za výhodnější cenu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.