Domů » Bleskovky » Co odhalila rozborka iPhonu X? Dvojitý akumulátor a efektivní využití místa

Co odhalila rozborka iPhonu X? Dvojitý akumulátor a efektivní využití místa

Společnost iFixit pravidelně rozebírá nejnovější smartphony a další zařízení, která zrovna přišla na trh a je tak jen logické, že ani iPhone X nebyl ušetřen. Rozborka vlajkové lodi Applu ukázala několik zajímavých konstrukčních řešení a také poměrně nečekaně přinesla hodnocení 6/10 na škále opravitelnosti. To znamená, že iPhone X je možné minimálně třeba v případě rozbitého displeje opravit i doma. Oprava Face ID se už ale bez asistence Applu asi neobejde.

iPhone X: recenze

Tip: Podrobné parametry iPhonu X (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

iPhone X se podobně jako iPhone 7 Plus otevírá bočním vyklopením rámu, a pro úplné oddělení je třeba odpojit konektory plochých kabelů spojujících displej a další komponenty se základní deskou. Všechny vnitřní konektory jsou překryty šroubovací krytkou, která brání samovolnému rozpojení.

Při pohledu na vnitřní uspořádání jednoznačně nejvíc zaujme dvojitý akumulátor, který je uložen do tvaru „L“  a celkem nabízí kapacitu 2 716 mAh. Tuto konstrukci Apple zvolil pro maximální využití volného prostoru, jenž zůstal kolem základní desky. Tu se mu povedlo oproti iPhonu 8 Plus zmenšit o 30%, což je velmi slušný výkon, vzhledem k většímu počtu komponent.

Zajímavá je také jednotka TrueDepth kamery používané pro Face ID a další exkluzivní funkce iPhonu X, jako je třeba animované Animoji. Součástí jednotky je projektor infračervených bodů, IR kamera pro jejich snímání a klasická kamera.

Z dalších komponent pak lze zmínit ještě 3GB LPDDR4x RAM firmy SK Hynix, 64GB flash paměť od Toshiby, zesilovač Cirrus Logic a samozřejmě Applem tolik vyzdvihovaný Bionic chip A11.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments