Domů » Bleskovky » Odemykání obličejem se prý stane součástí všech budoucích iPhonů

Odemykání obličejem se prý stane součástí všech budoucích iPhonů

Jednou z nejkontroverznějších novinek letošního výročního iPhone X je jednoznačně Face ID, tedy technologie 3D snímání obličeje, která ze hry vystrnadila stálici Touch ID. Staromilci mají stále možnost sáhnout po modelech iPhone 8 a 8 Plus, které kruhové domovské tlačítko s vestavěnou čtečkou otisků prstů stále mají, v příštím roce by však o ni měly přijít také. Tvrdí to alespoň Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který je známý svými přesnými informacemi ze světa Apple.

Dá se předpokládat, že iPhone X je pouze předzvěst toho, jak budou budoucí jablečné telefony vypadat a fungovat. Všechny iPhony pro příští rok by se tak opět mohly sejít na stejné cestě, kterou dláždí právě letošní výroční iPhone X. Tím by Apple elegantně vyřešil i jejich pojmenování – po letošním chaosu s iPhonem X, 8 a 8 Plus by mohly budoucí generace opět nést stejné řadové označení, stejný design, pouze různé úhlopříčky displeje.

Zda se pod něj povede Applu integrovat čtečku otisků prstů a oznámit slavnostní návrat Touch ID, je zatím nejisté. Face ID však má být k dispozici u všech jablečných telefonů pro příští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments