Domů » Bleskovky » Odemykání Maců obličejem? Apple si patentoval Face ID pro počítače

Odemykání Maců obličejem? Apple si patentoval Face ID pro počítače

Technologie Face ID sloužící k autentizaci uživatele podle 3D skenu obličeje by se mohla dostat z iPhonů a iPadů i do jablečných počítačů. Naznačuje to nový patent Apple, podle kterého by Macy mohly dostat vylepšenou kameru s novými funkcemi.

macfaceid

Automatické přihlášení a spoření energie

Jablečné počítače by údajně měly umět detekovat, kdy je uživatel používá a zamezit tak nechtěné aktivaci režimu spánku po určitém časovém limitu bez zadaného vstupu, např. při čtení textů, sledování videa či poslechu hudby. Druhá schopnost má souviset s prodloužením výdrže; senzory by měly rozeznat přítomnost a aktivitu uživatele a podle toho zapnout/vypnout režim snížené spotřeby.

apple

Podle doprovodných ilustrací v patentu by měly být Macy schopné probudit se z režimu spánku ve chvíli, kdy se k nim uživatel přiblíží; po úspěšné autentizaci by mohlo dojít k rychlému automatickému přihlášení.

Pochopitelně není jasné, kdy a zda vůbec Apple do svých počítačů technologii rozpoznávání uživatele podle obličeje přidá, nejbližší upgrade Maců je očekáván letos na podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments