Domů » Bleskovky » Od příštího měsíce musí aplikace pro iOS podporovat výřez v displeji

Od příštího měsíce musí aplikace pro iOS podporovat výřez v displeji

Když Apple loni představil iPhone X s výřezem v displeji, nebyly na tento prvek připraveny zdaleka všechny aplikace; dokonce ani ty systémové. Postupem času Apple i vývojáři své výtvory upravily tak, aby se naučily výřez „obcházet“, od počátku července bude dokonce spolupráce s výřezem povinná.

Takto mají vypadat letošní iPhony

Všechny nové aplikace i aktualizace těch stávajících zaslané do App Store po 1. červenci musí být vytvořeny v iOS 11 SDK a musí podporovat Super Retina Displej iPhonu X. Toto rozhodnutí je vcelku logické, neboť všechny letošní iPhony (spekuluje se až o čtyřech modelech) mají dostat displej s výřezem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže jestli to dobře chápu, tak všechny aplikace budou muset mít dvě uživatelská rozhraní, která se budou přepínat podle toho, jestli běží na X nebo na starších zařízeních?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).