Domů » Bleskovky » Oculus se spojil s Xiaomi, představí samostatný VR headset

Oculus se spojil s Xiaomi, představí samostatný VR headset

O samostatném headsetu pro virtuální realitu mluvil Oculus již na své vývojářské konferenci v říjnu minulého roku. Nyní však na CESu odhalil konkrétní detaily zařízení, na němž bude (možná trochu překvapivě) spolupracovat s čínským Xiaomi.

Chystané zařízení bude poháněné Snapdragonem 821 a vybaveno bude LCD s rozlišením 2 560 × 1 440 px. Chybět nebudou ani integrované reproduktory a 3,5mm audio jack.

Headset bude prodáván ve většině světa pod označením Oculus Go, jen v Asii bude dostupný jako Xiaomi Mi VR Standalone. Xiaomi má totiž na asijských trzích velmi silnou pozici a dá se očekávat, že prodeje budou lepší pod touto značkou. O samotnou výrobu se ale bude starat Xiaomi v obou případech, Oculus bude zřejmě dodávat zejména potřebné technologie a zkušenosti s VR.

Datum uvedení na trh nebylo na CESu zmíněno, ovšem oznámena byla cena 199 USD (cca 4 250 Kč bez daně). To je jen o něco víc, než cenovka Samsung Gear VR, kam ale ještě musíte vložit výkonný smartphone.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Takže jestli to dobře chápu, toto bude zcela samostatné? To znamená včetně OS a možnosti instalace aplikací?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).