Domů » Články » Oceňovaná česká hra, miliardy labyrintů a další zajímavé aplikace a hry

Oceňovaná česká hra, miliardy labyrintů a další zajímavé aplikace a hry

Po krátké odmlce přinášíme tradiční přehled aplikací a her, které si můžete dočasně stáhnout zdarma. Dostupné jsou pro platformy iOS i Android, takže by si snad měl vybrat každý.

Doba bezplatné dostupnosti závisí čistě na vůli distributora a my ji bohužel nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud vás tedy nějaký titul zaujme, s jeho stažením zbytečně neváhejte.

Veškeré nainstalované aplikace navíc ve vaší knihovně zůstanou i po smazání, takže se vyplatí je instalovat „do zásoby“.

iOS

Le Parker: Sous Chef Extraordinaire

Retro plošinovka Le Parker: Sous Chef Extraordinaire získala mnoho kladných hodnocení a ocenění od renomovaných serverů, jako je třeba Cult of Mac, Touch Arcade nebo CNET. A je pro to dobrý důvod!

Hra totiž dokázala v rámci velmi populárního žánru přijít s inovativním herním konceptem. Octnete se totiž v roli kuchaře Parkera, který je proslaven svým snovým desertem. Ten je vyroben z tak lehkého těsta, že se přímo vznáší. Parker recept svěřil své milované princezně, která o něj ovšem v důsledku zásahu krále přijde.

Parker se tak musí vydat na strastiplnou cestu za záchranou princezny a s ní i svého legendárního dezertu. Unikátní schopnosti dezertu totiž nesmí zůstat v rukou zlého krále!

Překonávání všemožných nástrah a hádanek zpříjemní povedený soundtrack, a ještě lepší pixel art grafika. Hra je zábavná, avšak poměrně těžká – něco, co se u těchto her už dnes moc nevidí. Proto se připravte, že pro dokončení jednotlivých levelů budete muset skutečně ovládnout jisté herní schopnosti.

Mordheim: Warband Skirmish

Mordheim: Warband Skirmish je strategická hra založená na klasické deskové hře stejného jména. Stejně jako v ní tak budete muset bojovat v prostředí arén s nepřátelskými skupinami bojovníků. Souboje si můžete ožívat offline proti počítači, ale k dispozici je i multiplayer proti opravdovým hráčům.

Hra však není jen o soubojích, budete také muset vylepšovat své postavy a nevyhnete se ani těžkému rozhodování. Často totiž budete muset propustit příliš těžce zraněné členy, kteří by vám již v boji byli spíše přítěží. A někdy možná narazíte na situaci, v níž bude nejjednodušší skupinu rozpustit zcela a poskládat novou.

Samotné hraní je pak založené na tahovém systému a vyžaduje schopnost dobře plánovat své kroky dopředu. Počítat při tom budete muset s těžkými ztrátami, které se v poměrně brutálních bojích nevyhnou ani sebelepším jednotkám.

Galaxy Trucker Pocket

‎Galaxy Trucker Pocket
Cena: 129,00 Kč+

U mobilních předělávek deskovek ještě chvíli zůstaneme. Řada totiž přišla na vysoce oceňovanou českou hru Galaxy Trucker Vládi Chvátila. Ten se dokázal se svými deskovkami prosadit i na mezinárodní scéně a v roce 2014 jednu ze svých nejpopulárnějších her vydal i ve formě pro iOS.

Již z názvu Galaxy Trucker se dá tak trochu odvodit, o čem vlastně hra je. Vaším cílem bude stát se nejlepším „kamioňákem“ v celém vesmíru. Nebudete však samozřejmě řídit kamion, ale pilotovat vesmírnou loď.

Hra je rozdělena do dvou logických částí. V první z nich si z nejrůznějšího vesmírného „haraburdí“ budete muset postavit loď. V té druhé pak pochopitelně s takto získaným plavidlem vyrazíte na cestu. Výzvou bude nejen dorazit s nákladem do cíle, ale také se tam dostat s co nejmenším poškozením.

To však nebude zrovna jednoduché, neboť na vás budou útočit ostatní hráči a ohrožovat vás budou i asteroidy. Z vyhraných soubojů lze nicméně získat součástky, s němiž následně budete moci vylepšovat svou loď pro další plavbu.

Hra drží ve své elektronické i fyzické variantě dlouhou řadu mezinárodních ocenění, takže se ji určitě vyplatí vyzkoušet.

 

Android

Maze

Maze
Cena: 26,99 Kč

Název Maze – bludiště – jasně vysvětluje, o čem tato hra je. O řešení bludišť. Nejedná se však o žádnou nudnou stále se opakující záležitost. Mapy jsou dynamicky generované a bludišť k řešení tak jsou doslova miliardy.

A to není vše – hra také umožňuje různě konfigurovat herní módy. Nastavovat můžete například obtížnost, respektive velikost mapy. Jednotlivé úrovně náročnosti jsou navíc vtipně popsány: teenager, zaměstnanec, návštěva u pratety, sedím na přednášce, nebo odpykávám si trest vězení. Tyto názvy s nadsázkou ukazují, jak dlouho asi bude vyřešení kola trvat.

Pokud vás omrzí i ty nejsložitější labyrinty, můžete pořád vyzkoušet neviditelný režim. V něm se vůbec nezobrazují zdi, respektive se vykreslují s tím, jak se bludištěm pohybujete. Po každém tahu se vám tak odhalí další část bludiště. Podle takto odhalených fragmentů budete muset hádat, jak nejlépe postupovat dál.

Kromě základního cíle dojít k východu můžete také počítat své tahy nebo čas potřebný k vyřešení. A když se v nějakém bludišti ztratíte nadobro, můžete si jedním dotykem nechat vygenerovat nové.

Smart Touch Pro

Smart Touch (Pro - No ads)
Cena: 48,99 Kč

Šikovná aplikace Smart Touch dokáže přidáním virtuálního tlačítka zvýšit efektivitu práce s vaším Android přístrojem.

Všudypřítomné plovoucí tlačítko totiž může skrývat všemožné zkratky systémových funkcí i aplikací. Do nabídky si tak lze například umístit nastavení zvuku, ikonu oblíbené aplikace, navigační tlačítko, zkratku kontaktu a podobně.

Přidáním emulovaných hardwarových tlačítek lze zase vyřešit špatnou ergonomii ovládacích prvků na některých přístrojích s velkou úhlopříčkou.

Nechybí ale ani možnost nastavit pokročilé funkce, jako je vyslání SOS signálu. Samozřejmostí jsou pak funkce pro rychlý screenshot nebo okamžité zahájení nahrávání obrazovky.

Vzhled tlačítka lze samozřejmě konfigurovat tak, aby vám maximálně vyhovovalo a nepůsobilo rušivě. Měnit tak můžete velikost, barvu, ikonku, a dokonce i míru průhlednosti. Aplikace neobsahuje žádné reklamy a její běh nijak zvlášť nezatěžuje systémové prostředky.

Naval Warfare Korea vs Japan

Naval Warfare Korea vs Japan
Cena: 23,99 Kč

Námořní strategie Naval Warfare Korea vs Japan dějově vychází z u nás nepříliš známé dějinné epochy. Vše se odehrává okolo roku 1592, kdy Japonské námořnictvo podniklo invazi do Koreje. Korea se však ubránila a ve 23 bitvách Japonce porazila.

Ve hře samozřejmě není výsledek bitev předem daný, a proto budete muset investovat do budování své flotily. Do ní můžete nejen nakupovat nové typy lodí, ale také vylepšovat ty stávající a samozřejmě i zvyšovat jejich počty.

Ačkoliv se souboje samotné odehrávají na mořské hladině, vyplatí se nezanedbat ani vývoj svých suchozemských základen. Zde můžete vylepšovat třeba loděnice, které jsou předpokladem pro efektivnější tvorbu loďstva.

Hra je poměrně komplexní a na první pohled se může zdát relativně náročná na pochopení. Naštěstí je však připraven opravdu povedený tutoriál, který vám veškeré zásadní herní mechanismy osvětlí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).