Obří Samsung Galaxy Mega 6.3 odhaluje svou výbavu

V posledních dnech se začíná hojně spekulovat o dvou obřích smartphonech ze stáje Samsungu, které mají zastupovat novou modelovou řadu Galaxy Mega. Podle neoficiálních informací se bude jednat o zařízení s obřími displeji a průměrnou výbavou. Redaktorům ze zahraničního serveru Sammobile se dokonce podařilo získat kompletní specifikace k modelu Galaxy Mega 6.3 (GT-I9200). Ten by měl disponovat úhlopříčkou panelu 6,3“ s technologií PLS a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Pod kapotou se bude ukrývat blíže nespecifikovaný procesor s dvojicí výpočetních jader taktovaných na frekvenci 1,7 GHz a 1,5 GB paměti RAM.

Na zádech přístroje pak máme očekávat čočku 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, který již tradičně doplní i přední kamerka s rozlišením dva megapixely. Další hardwarová výbava zahrne Bluetooth 4.0, WiFi, GPS a podpora pro LTE. Obří úhlopříčka se samozřejmě projeví i na rozměrech, které budou činit 88 x 167,6 x 7,9 milimetrů. V relativně tenkém těle se má ukrývat Li-Ion akumulátor s kapacitou 3200 mAh což je jistě dobrá zpráva. Samsung Galaxy Mega 6.3 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.2.2 obohaceným o grafickou nadstavbu Nature UX. Pokud jsou zákulisní informace pravdivé, tak oficiálního odhalení se dočkáme již v průběhu letošního května.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku