Domů » Bleskovky » Oblíbené telefony od Samsungu, Xiaomi a Sony dostávají Android 10

Oblíbené telefony od Samsungu, Xiaomi a Sony dostávají Android 10

Tento týden byl bohatý na aktualizace telefonů na Android 10, a to hned od několika značek. Nejnovějšího zeleného robota v minulých dnech dostaly modely Samsung Galaxy A51, Galaxy A20s, Xiaomi Mi Note 10 a Xperie 10 a 10 Plus.

Samsung Galaxy A51

Galaxy A51 je jedním z nejoblíbenějších smartphonů od Samsungu, v prvním letošním kvartále se dokonce jednalo o nejprodávanější telefon korejské značky. Aktualizace na Android 10 pro tento telefon má velikost 1,2 GB a kromě operačního systému povyšuje i prostředí One UI na verzi 2.1.

Samsung Galaxy A51 020

Aktualizace přináší spoustu nových funkcí, jako AR Emoji, Quick Share, Music Share, vylepšený prohlížeč obrázků a pár dalších novinek, které jsme popsali v tomto článku. Součástí aktualizace je i dubnový balíček bezpečnostních záplat od Google.

Samsung Galaxy A20s

Dalším telefonem od Samsungu, který v tomto týdnu dostal Android 10, se stal model Galaxy A20s. U něj je však nový systém svázaný se starším prostředím One UI 2.0. Aktualizace zabírá 1,3 GB a kromě novinek a od Samsungu a Google je doplněná o březnový balík bezpečnostních záplat.

galaxy a20s

Sony Xperia 10 a 10 Plus

Hotový Android 10 také přistává na telefonech střední třídy Xperia 10 a 10 Plus, zatím však pouze v několika zemích. Aktualizace s označením 53.1.A.2.2 obsahuje březnový balíček bezpečnostních záplat a několik drobných vylepšení, např. celosystémový tmavý režim, nová gesta a vylepšená nastavení bezpečnosti.

sony xperia 10

Xiaomi Mi Note 10

Nový Android podobě systému MIUI 11 brzy dostane i smartphone Xiaomi Mi Note 10. V případě tohoto telefonu byla zatím vydána Global Stable Beta, kterou lze považovat jako kandidáta na konečnou verzi.

Xiaomi Mi Note 10 06

Update vyžaduje stažení 2,6GB souboru a vylepší fotoaparát, odemykání telefonu prstem a always on displej. Součástí aktualizace je i dubnový bezpečnostní balíček, naopak aktuální sestavení odstraňuje funkci nahrávání hovorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).