Domů » Bleskovky » Štedrý den u O2: Přes 15 milionů hovorů a 25 milionů SMS

Štedrý den u O2: Přes 15 milionů hovorů a 25 milionů SMS

Všichni tři čeští operátoři se pochlubili statistikou provozu ve své síti na Štedrý den. Zatímco u T-Mobilu vůbec poprvé zaznamenali meziroční pokles, u Vodafonu a O2 provoz ve srovnání s loňským rokem vzrostl.

Ve čtvrtek 24. prosince spojila mobilní síť O2 15,1 milionu hovorůa přenesla více než 25 milionů SMS. Rekord letos padl v počtu odeslaných MMS zpráv – síť O2 jich přenesla přes 483 tisíc, což je o 55 tisíc více než loni. Největší počet hovorů spojila síť O2 mezi desátou a jedenáctou hodinou dopoledne. Celkem se jednalo o 1,6 milionu hovorů. Největší počet SMS, 2 386 241, byl přenesen mezi 11. a 12. hodinou.

Statistiky operátora také ukazují, že zatímco počet odeslaných SMS a volání mírně klesl, roste počet lidí, kteří přání posílají přes internet. Mobilní datová síť O2 přenesla o 89 % více dat než v loňském roce, provoz v síti LTE vzrostl dokonce o 750 %. Celkem bylo přeneseno 50,6 TiB dat, z toho 30 TiB prostřednictvím LTE.

Statistiky z mobilní sítě rovněž ukazují, že provoz na sociálních sítích ( Facebook, Twitter, Instagram) narůstá už v průběhu vánočního odpoledne. „Kolem šesté hodiny, kdy lidé usedají ke štědrovečerní večeři a rozbalují dárky, provoz výrazně klesá. Poté však lidé sdílí radost z dárků na sociálních sítích, kolem osmé hodiny se tak provoz vrací do odpoledních hodnot,“ popisuje Lucie Pecháčková. Online hry pak hraje nejvíc lidí až před půlnocí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments