Domů » Bleskovky » O2 rozšiřuje pokrytí LTE a navyšuje rychlost stahování až na 110 Mb/s

O2 rozšiřuje pokrytí LTE a navyšuje rychlost stahování až na 110 Mb/s

O2 pokračuje s pokrýváním České republiky nejrychlejšími mobilními sítěmi. Do druhého pololetí roku 2014 se podle tiskové zprávy operátora výrazně rozšíří pokrytí LTE sítě v Praze a v Brně, na přelomu roku pak budou obě největší česká města pokryta téměř celá, a to včetně svého okolí. Do konce roku se rychlý mobilní internet od O2 dostane také do dalších regionů České republiky.


Takto by mělo vypadat pokrytí LTE od O2 do konce letošního roku 

Do konce roku plánuje O2 pokrýt vysokorychlostním internetem celkem 90 % obyvatel České republiky. Této šíře pokrytí lze dosáhnout díky dohodě o sdílení sítí, na jejímž základě budou zákazníci O2 na západě republiky využívat k připojení vysílače operátora T-Mobile (informovali jsme zde). Oba operátoři přitom budou využívat svou vlastní síťovou infrastrukturu a udrží si zcela nezávislou obchodní strategii. I nadále si tedy budou konkurovat v kvalitě a nabídce služeb i v rychlosti sítě. O2 v některých lokalitách nabízí rychlost stahování až 75 Mb/s, nyní však tato konektivita byla navýšena až na 110 Mb/s. Dodavatelem technologií pro LTE síť od O2 bude společnost Nokia, která zajistí výstavbu sítě LTE od O2 mimo území Prahy a Brna. Technologie pro LTE síť O2 v Praze a v Brně již dodává společnost Huawei.

LTE je i nadále součástí všech tarifů pro mobilní připojení od O2, neplatí se za něj tedy nic navíc. Aby mohli zákazníci využívat nové technologie naplno, od 1. 5. se zvyšuje ve všech datových tarifech rychlost připojení následujícím způsobem:

Tarif FUP Stahování dat Odesílání dat
Internet v mobilu+ S 200 MB 42 Mb/s 21 Mb/s
Mobilní internet M Internet v mobilu+ M 1,5 GB 42 Mb/s 21 Mb/s
Mobilní internet L Internet v mobilu+ L 3 GB 42 Mb/s 21 Mb/s
Mobilní internet XL Internet v mobilu+ XL 10 GB 110 Mb/s 55 Mb/s

Zvýšení rychlosti se vztahuje na tarify určené pro mobilní telefony i pro tablety a notebooky a týká se jak zákazníků z řad domácností, tak podnikatelů a firem. Pro využití služeb sítě LTE je potřeba používat zařízení a SIM kartu, která LTE podporuje. Zda zrovna vaše zařízení LTE podporuje a jaký typ karty používáte, to lze ověřit vyťukáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Ještě je dobré napsat když FUP vyčerpáme jaká bude rychlost :D

  Vsadím se že GPRS :D

 2. S 02 a pokryvanim spokojenost,dokonce se da vyjednat mnohem vice GB mimo standardni nabidku bez navyseni ceny a tudiz clovek nemusi hlidat FUP.

 3. Aloha (neregistrovaný)

  No na zítra mám ve firmě naplánovanou výměnu SIM karty tak jsem zvědavej jak to pofrčí :)

 4. Danny (neregistrovaný)

  O2 do toho docela šlape a já to jako zákazník vítám. I ty rychlosti jsou lepší jak u konkurence :)

 5. Nakonec jsem šel do LTE od vodafonu, i když mám jinak 7 čísel u T-mobilu. Jejich LTE sice funguje rychlostí 3G, ale v místech kde ostatním horko těžko chodí EDGE, tak vodafonu jejich LTE šlape kolem 5MBit, a to mi bohatě stačí, nepotřebuju mít mobilně desítky Mbit.

  • 5Mbit je opravdu malo.Pouzivam mimo jine i na sdileni netu pro notebook.Za mesic spalim bezproblemu pres operatora 30GB.

  • fero (neregistrovaný)

   já ho naopak chápu, sám mám doma na dědině 6Mbit, ale ne na mobilu ale na PC přes wifi :D. Takže mít na mobilu 5Mbit tak spokojenost, víc netřeba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).