Domů » Bleskovky » O2 spojilo na Silvestra přes 19 milionů hovorů, datový provoz se téměř zdvojnásobil

O2 spojilo na Silvestra přes 19 milionů hovorů, datový provoz se téměř zdvojnásobil

Sítě mobilních operátorů tradičně největší nápor zažívají na Silvestra a jinak tomu nebylo ani i při letošních oslavách příchodu nového roku. Počet hovorů, které lidé uskutečnili během tohoto dne, je přitom výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne (statistika). Nejvytíženější zůstává první hodina těsně po půlnoci. Naopak SMS a MMS zpráv se během posledního dne v roce pošle zhruba o polovinu méně než na Štědrý den. Nejvíce textových zpráv (přes 1,6 milionu) se odeslalo v první hodině nového roku. MMS zprávy měly svou špičku naopak v poslední hodině starého roku. Mezi 23:00 a 0:00 se jich odeslalo přes 33 tisíc.

Zákazníci O2 využívají k posílání novoročních přání stále více sociální sítě a další komunikační programy. To potvrzují také provozní statistiky z mobilní datové sítě. Celkový objem přenesených dat v mobilní síti O2 se oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Provoz v síti LTE přitom meziročně vzrostl o 753 %.

 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments