Sledujte nás na YouTube

O2 spojilo na Silvestra přes 19 milionů hovorů, datový provoz se téměř zdvojnásobil

Sítě mobilních operátorů tradičně největší nápor zažívají na Silvestra a jinak tomu nebylo ani i při letošních oslavách příchodu nového roku. Počet hovorů, které lidé uskutečnili během tohoto dne, je přitom výrazně vyšší než v průběhu Štědrého dne (statistika). Nejvytíženější zůstává první hodina těsně po půlnoci. Naopak SMS a MMS zpráv se během posledního dne v roce pošle zhruba o polovinu méně než na Štědrý den. Nejvíce textových zpráv (přes 1,6 milionu) se odeslalo v první hodině nového roku. MMS zprávy měly svou špičku naopak v poslední hodině starého roku. Mezi 23:00 a 0:00 se jich odeslalo přes 33 tisíc.

Zákazníci O2 využívají k posílání novoročních přání stále více sociální sítě a další komunikační programy. To potvrzují také provozní statistiky z mobilní datové sítě. Celkový objem přenesených dat v mobilní síti O2 se oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Provoz v síti LTE přitom meziročně vzrostl o 753 %.

 

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *