Domů » Bleskovky » O zlatou verzi Galaxy S6 a S6 edge je velký zájem, Evropa hlásí vyprodáno

O zlatou verzi Galaxy S6 a S6 edge je velký zájem, Evropa hlásí vyprodáno

Podle aktuálních prodejních čísel společnosti Samsung 23 % zákazníků požaduje Galaxy S6 a S6 edge v barvě zlaté platiny, která vytlačila klasickou černou variantu. Zásoby smartphonů s touto barvou jsou dokonce na evropských trzích vyprodány a Samsung kvůli tomu výrazně posiluje výrobu. V České republice je v této barvě bohužel oficiálně dostupná pouze 64GB varianta obou modelů.


Zlatý Galaxy S6 edge na českém trhu seženete pouze v 64GB variantě

 „Mezi lidmi, kteří v Evropě udávají styl, byly po několik let v oblibě černé a bílé smartphony. Z hlediska barevných preferencí jsou však spotřebitelé podle počátečních informací z trhu stále více extrovertní,“ říká Rory O’Neill, viceprezident pro mobilní zařízení Samsung v Evropě, a dodává: „Od samotného startu prodeje Galaxy S6 a S6 edge v dubnu zaznamenáváme podobnou poptávku po zlaté barvě jako po tradičnější bílé a černé. Tato informace nás popravdě překvapila, takže jsme museli zintenzivnit produkci Galaxy S6 a S6 edge ve zlaté platině, abychom udrželi krok s poptávkou.“


Tip: Přečtěte si naši recenzi Samsungu Galaxy S6 & S6 edge

Víte že?

  • v útrobách většiny smartphonů se nachází pravé zlato, používá se v mikročipechtuna starých telefonů (vážených bez baterie) by mohla vynést až 300 gramů zlata
  • Evropa představuje necelých 8 % spotřebitelské poptávky po zlatě
  • většina zlata na světě pochází z 200 milionů let starého roje meteoritů
  • zlato z filmu Loupež po italsku by nyní mělo hodnotu více než 40 milionů dolarů
  • asi 7 % světové produkce zlata se používá k výrobě elektronických zařízení
32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 19 799 Kč

22 599 Kč

25 399 Kč

Samsung Galaxy S6 edge

23 799 Kč

26 599 Kč

29 299 Kč

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).