O tomhle si Android může nechat zdát: iOS 14 běží na 90 % zařízení

Apple iPhone 12 Pro 001

Pravidelné aktualizace jsou Achillovou patou Androidu. Každý výrobce k nim přistupuje po svém a zatímco nová verze Androidu je už na světě, korporace se s ním teprve seznamují. Zpoždění v řádu měsíců není ničím výjimečným, stejně jako pouze jedna velká aktualizace. Konkurenční iOS je na tom o poznání lépe – jakmile Apple vypustí novou verzi operačního systému, začne se mezi uživateli šířit jako lavina.

Není se co divit, Apple má pod svou kontrolou jak hardware, tak software. K tomu přístrojů běžících na iOS není zrovna velký výběr, takže aktualizovat je všechny není až takový problém. I přes to ale překvapí, že podle Mixpanel má Apple už nyní aktualizováno přes 90 procent svých zařízení. Oproti tomu Android 11 je dostupný pouze na 25 procentech zařízení ve Spojených státech. Ve světě bude situace ještě horší.

ios chart
Růst počtu zařízení s iOS 14. Zdroj: Mixpanel

Nepřehlédněte – Bude mít iPhone 13 menší výřez? Nová fotografie prozrazuje zajímavé detaily

Apple oficiálně toto číslo nepotvrdil, nicméně v údajích z února letošního roku bylo číslo přístrojů s iOS 14 na 86 procentech. Toto číslo se týká všech zařízení představených v posledních čtyřech letech. U iPhonů je to poté 80 procent ze všech modelů, pro které je iOS 14 určeno. Apple data získává z App Storu a vzhledem k tempu růstu není důvod předpokládat, že se Mixpanel plete.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku