Domů » Bleskovky » Levný telefon = krátká podpora. OnePlus Nord N10 a N100 dostanou pouze Android 11

Levný telefon = krátká podpora. OnePlus Nord N10 a N100 dostanou pouze Android 11

Společnost OnePlus patří z hlediska softwarové podpory mezi nejlepší výrobce smartphonů, její telefony dostávají nejnovější verze systému Android mezi prvními, a to navíc po dobu až tří let. Bohužel tato praxe nebude platit u všech telefonů, ale pouze u vlajkových lodí.

oneplus nord n100
OnePlus Nord N100

OnePlus N10 a N100: Android 11, konečná stanice

Zástupci OnePlus potvrdili serveru AndroidCentral, že nedávno představené modely OnePlus Nord N10 a Nord N100 budou mít softwarovou podporu kratší. Jejich majitelé se mohou těšit pouze na jednu „velkou“ systémovou aktualizaci a dva roky bezpečnostních záplat.

Jelikož tyto telefony šly na trh s Androidem 10, znamená to, že konečná stanice bude v jejich případě Android 11. OnePlus tak v této oblasti nebude soupeřit se společností HMD Global, která poskytuje dva roky systémových aktualizací i pro své vůbec nejlevnější smartphony.

oneplus nord n10
OnePlus Nord N10

Smartphony OnePlus Nord N10 a N100 pravděpodobně nevyrábí OnePlus přímo, ale některý z ODM (Original Design Manufacturer), což naznačuje jak kratší softwarová podpora, tak i absence tradičního „šoupátka“ zvukových profilů na boku obou telefonů. Tento odklon z původně vyšlapané cesty je možná hlavním důvodem, proč OnePlus před nedávnem opustil její spoluzakladatel a mezinárodní tvář Carl Pei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).