TOPlist

OnePlus Nord N10 přináší podporu sítí 5G za cenu pod 10 tisíc korun

oneplus nord n10

Značka OnePlus se do letošního roku věnovala výhradně smartphonům s vlajkovými čipsety (nepočítáme-li model OnePlus X z roku 2015), v tomto roce se však rozhodla k zásadní přeměně svého portfolia. Vlajkovým modelům se sice hodlá věnovat i nadále, ovšem stejně jako ostatní výrobci smartphonů si bude chtít utrhnout kus koláče i v nižších kategoriích. V srpnu představený OnePlus Nord se stal první vlaštovkou značící příchod levnějších telefonů, nyní byla tato řada rozšířena o další dva modely řady – Nord N10 5G a N100. Pojďme si představit vybavenější z nich.

oneplus nord n10 5G

OnePlus Nord N10 5G: 90Hz displej a 4 fotoaparáty

Čerstvě představený telefon s poněkud komplikovaným názvem je uvařen podle podobného receptu jako základní Nord, výrobce pouze vyměnil několik ingrediencí za levnější. Displej tvoří pouze LCD panel, má však podobnou velikost 6,49“, stejné rozlišení 2 400 × 1 080 px, totožný poměr stran 20:9 i obnovovací frekvenci 90 Hz. Otvor v displeji se z oválu smrsknul na kruh, ve kterém se nachází 16Mpx snímač. Čtečka otisků prstů do displeje integrovaná není, najdete ji na zádech u hlavního fotoaparátu.

oneplus nord

Ten opět tvoří čtyři samostatné snímače, ovšem použitelné budou pravděpodobně pouze dva:

  • Hlavní 64Mpx fotoaparát se světelností f/1.8
  • Širokoúhlá kamerka s rozlišením 8 Mpx, úhlem záběru 119° a světelností f/2.25
  • 2Mpx makrosnímač s optikou o cloně f/2.4
  • 2Mpx portrétní snímač s optikou s clonovým číslem f/2.4

Podpora 5G a rychlého nabíjení

OnePlus Nord N10 5G pohání čipset Qualcomm Snapdragon 690, který nabízí důstojný výkon a navíc přináší podporu sítí 5G, byť pouze v pásmech sub-6 GHz. Bezdrátovou konektivitu dále doplní LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5 a NFC. Telefon bude dostupný ve variantě 6 + 128 GB, úložiště však bude možné zvětšit paměťovou kartou.

I tento telefon dostal od OnePlus podporu technologie Warp Charge 30T, která umí skrze USB-C dobíjet vestavěný akumulátor s kapacitou 4 300 mAh výkonem až 30 Wattů. Potěší také stereoreproduktory a klasický sluchátkový jack, naopak zklamáním je absence tradičního „šoupátka“ pro změnu profilů. Oželet také musíme bezdrátové nabíjení a jakoukoliv deklarovanou odolnost. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou OxygenOS, na novější Android 11 si budeme muset nějakou chvíli počkat.

Cena a dostupnost

OnePlus Nord N10 5G půjde v Evropě do prodeje na začátku listopadu. Dostupný bude v barvě Midnight Ice za doporučenou koncovou cenu  8 799 Kč včetně DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku