Domů » Bleskovky » OnePlus Nord N10 přináší podporu sítí 5G za cenu pod 10 tisíc korun

OnePlus Nord N10 přináší podporu sítí 5G za cenu pod 10 tisíc korun

Značka OnePlus se do letošního roku věnovala výhradně smartphonům s vlajkovými čipsety (nepočítáme-li model OnePlus X z roku 2015), v tomto roce se však rozhodla k zásadní přeměně svého portfolia. Vlajkovým modelům se sice hodlá věnovat i nadále, ovšem stejně jako ostatní výrobci smartphonů si bude chtít utrhnout kus koláče i v nižších kategoriích. V srpnu představený OnePlus Nord se stal první vlaštovkou značící příchod levnějších telefonů, nyní byla tato řada rozšířena o další dva modely řady – Nord N10 5G a N100. Pojďme si představit vybavenější z nich.

oneplus nord n10 5G

OnePlus Nord N10 5G: 90Hz displej a 4 fotoaparáty

Čerstvě představený telefon s poněkud komplikovaným názvem je uvařen podle podobného receptu jako základní Nord, výrobce pouze vyměnil několik ingrediencí za levnější. Displej tvoří pouze LCD panel, má však podobnou velikost 6,49“, stejné rozlišení 2 400 × 1 080 px, totožný poměr stran 20:9 i obnovovací frekvenci 90 Hz. Otvor v displeji se z oválu smrsknul na kruh, ve kterém se nachází 16Mpx snímač. Čtečka otisků prstů do displeje integrovaná není, najdete ji na zádech u hlavního fotoaparátu.

oneplus nord

Ten opět tvoří čtyři samostatné snímače, ovšem použitelné budou pravděpodobně pouze dva:

  • Hlavní 64Mpx fotoaparát se světelností f/1.8
  • Širokoúhlá kamerka s rozlišením 8 Mpx, úhlem záběru 119° a světelností f/2.25
  • 2Mpx makrosnímač s optikou o cloně f/2.4
  • 2Mpx portrétní snímač s optikou s clonovým číslem f/2.4

Podpora 5G a rychlého nabíjení

OnePlus Nord N10 5G pohání čipset Qualcomm Snapdragon 690, který nabízí důstojný výkon a navíc přináší podporu sítí 5G, byť pouze v pásmech sub-6 GHz. Bezdrátovou konektivitu dále doplní LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5 a NFC. Telefon bude dostupný ve variantě 6 + 128 GB, úložiště však bude možné zvětšit paměťovou kartou.

oneplus nord n10

I tento telefon dostal od OnePlus podporu technologie Warp Charge 30T, která umí skrze USB-C dobíjet vestavěný akumulátor s kapacitou 4 300 mAh výkonem až 30 Wattů. Potěší také stereoreproduktory a klasický sluchátkový jack, naopak zklamáním je absence tradičního „šoupátka“ pro změnu profilů. Oželet také musíme bezdrátové nabíjení a jakoukoliv deklarovanou odolnost. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou OxygenOS, na novější Android 11 si budeme muset nějakou chvíli počkat.

Cena a dostupnost

OnePlus Nord N10 5G půjde v Evropě do prodeje na začátku listopadu. Dostupný bude v barvě Midnight Ice za doporučenou koncovou cenu  8 799 Kč včetně DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. A umí VoLTE/VoWifi u českých operátorů? Je to přehlížená vlastnost, ale pro mě osobně důležitější než 5G. K čemu je mi 5G když se mi v místě bez signálu (ale s wifi) nikdo nedovolá a v místě s 5G signálem si zatelefonuju hroznou kvalitou po 2G?

    • 1+ umí VoLte i VoWifi u ceskCh operátorů kdo ví jak dlouho… Pochybuju, žeby to tady nepřidali a pokud ne, tak to v aktualizacích napravi

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).