Domů » Bleskovky » ASUS uvolnil Android 11. Překvapivě to není pro řadu Zenfone 7

ASUS uvolnil Android 11. Překvapivě to není pro řadu Zenfone 7

Android 11 se zatím usadil na hrstce zařízení, jako první se tradičně dostává buď na nově představené telefony, nebo v rámci aktualizace na letošní vlakové modely. Společnost ASUS si dává s upgradem svých telefonů načas, a navíc jej pojímá poměrně netradičně – jako první se totiž nedočká letošní vlajkový model, ale ten loňský.

asus zenfone 6 10
Asus Zenfone 6

ASUS začal ve své tchajwanské domovině vypouštět OTA aktualizaci s Androidem pro smartphone Zenfone 6, což znamená, že brzy by měl být update šířen i na dalších trzích.

Součástí aktualizace nejsou pouze novinky od Google, ale i některá vylepšení od ASUSu – prostředí ZenUI dostalo vylepšený design, funkce PowerMan byla integrována přímo do nastavení baterie, byl odstraněn Avast Scan Engine, launchery třetích stran mohou nově využívat systémových gest, multimedální aplikace jde ovládat přímo z centra notifikací, atd.

Majitelé letošních modelů Zenfone 7, 7 Pro nebo ROG Phone 3 si budou muset na Android 11 ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. hmmm by me zajimalo kdy se dockam ja se zenfone 7 pro? :(

 2. Jako majitel Zenfone 7 Pro mám Android 11 v mobilu už asi 14 dnů. Přišel jako oficiální update přímo od Asusu.

  • a nejste v beta testování?

  • U betiu jsem žádal, ale došlo k nějaké chybě a na web se to nepropsalo. Druhá možnost nebyla. Ale jak to tak čtu, vypadá to, že jsme asi do bety nakone spadl.

   Tak či onak, nyní je Z7 Pro v servisu… Opakovaně na něm vyskočilo chybové hlášení a pomohlo jen tovární nastavení. Popis závady je na jiný post, ale velmi pravděpodobně souvisí s aktualizací.

 3. Já mám Zenfone 6, ale zatím nic, na podpoře Asus je už ke stažení zdarma počkám ale na ofiko.

  • Kde na podpore?? Pozeral som na “ podporu “ a nevidel som to… Dík za odpoveď

  • 30.12.2020 byl ke stažení , ale 1.1.2021 už tak nebyl , tak že nevím co se děje , udajne musí potvrdit certifikaci pro EU Google.

 4. Mě na ASUS ZENFONE MAX PRO M1 ještě nevydali ani slibenej Android 10.

  • Stačí stáhnout na oficiálních stránkách Asus a nerozbaleny soubor nainstalovat do mobilu. Pak spustit update a je to. Mně už to jede bez problémů na Max Pro M1 od léta.

  • Karel Endler

   Je ke stažení jako „for developers“, někdy od léta ho používám.

   [odkaz]

   Rozbalte si Show all a stáhněte si verzi WW.

  • Karel Endler

   Nahrajete do rootu a rebootujte. Nabídne vám to upgrade.

  • Pan neumí ani hledat
   na netu a ty mu poradíš rootování? Tak hodně štěstí.

  • Karel Endler

   Nahrát do rootu znamená do kořenového adresáře, jelimane.

  • Jenže kořenový adresář není na androidech přístupný, jelimane. A radit tady tomu kolemjdoucímu root není zrovna vhodné Kájo.

  • Karel Endler

   Souborový systém datového úložiště mobilu má samozřejmě kořenový adresář neboli root a tam se to nahrává. O rootování mobilu píšete jen vy kritici, já o něm nenapsal ani slovo, protože nic takového není potřeba. U toho souboru ke stažení je návod, ať se jím řídí. No a navíc o nic nejde, protože tohle všechno si ten pán stejně už nepřišel přečíst, jen si postěžoval a zmizel.

 5. No zatím musím Asus pochválit, že plní co sliboval na začátku a daří se jim to plnit navzdory momentální situaci. Pravidelně každý měsíc aktualizace a update na android 10 a 11. A Zenfone 6 maká bez sebemenšího zaváhání. Dobrá volba ….

 6. Fajn, aktualizace chodí pravidelně, začnu vyhlížet kompletní upgrade. Asus 👍

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).