ASUS uvolnil Android 11. Překvapivě to není pro řadu Zenfone 7

asus zenfone 6 10

Android 11 se zatím usadil na hrstce zařízení, jako první se tradičně dostává buď na nově představené telefony, nebo v rámci aktualizace na letošní vlakové modely. Společnost ASUS si dává s upgradem svých telefonů načas, a navíc jej pojímá poměrně netradičně – jako první se totiž nedočká letošní vlajkový model, ale ten loňský.

ASUS začal ve své tchajwanské domovině vypouštět OTA aktualizaci s Androidem pro smartphone Zenfone 6, což znamená, že brzy by měl být update šířen i na dalších trzích.

Součástí aktualizace nejsou pouze novinky od Google, ale i některá vylepšení od ASUSu – prostředí ZenUI dostalo vylepšený design, funkce PowerMan byla integrována přímo do nastavení baterie, byl odstraněn Avast Scan Engine, launchery třetích stran mohou nově využívat systémových gest, multimedální aplikace jde ovládat přímo z centra notifikací, atd.

Majitelé letošních modelů Zenfone 7, 7 Pro nebo ROG Phone 3 si budou muset na Android 11 ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku