Domů » Bleskovky » O osudu letošního ročníku konference DevFest.cz se rozhodne v létě

O osudu letošního ročníku konference DevFest.cz se rozhodne v létě

V době, kdy se vládní opatření mění ze dne na den, si žádná akce nemůže být zcela jistá svým konáním. Výjimkou není ani DevFest.cz, kterému organizátoři letos naplánovali datum 10. 10. 2020. Jaké má organizační tým plány, pokud se opatření nerozvolní dostatečně?

Budeme dělat maximum pro to, aby se DevFest.cz nakonec konal. Samozřejmě je pro nás zdraví speakerů, účastníků i organizátorů na prvním místě, takže za současných podmínek zvažujeme několik variant konání konference,“ říká hlavní garant letošního ročníku Dominik Šimoník. „Pokud se do konce léta opatření rozvolní, akce bude probíhat zcela podle plánu. V nejhorším případě zvažujeme udělat celou akci s živými přenosy řečníků, online a v extrémním případě přesunutí celé konference na příští rok,” dodává.

devfest 2020

Celou situaci ztěžuje nejen fakt, že organizátoři letos plánovali otevřít brány festivalu téměř tisícovce účastníků. Také dopad na samotný program by mohl být zásadní. “Velká část řečníků přijíždí ze zahraničí. Pokud budou jednotlivé země omezovat pohyb svých občanů, může pro nás být těžké velké zahraniční hvězdy získat,” shodují se garanti speaker sekce Eliška a Ondřej.

Přípravy na akci prozatím ale probíhají podle běžného harmonogramu. „Brzy se chystáme začít prodej vstupenek.“ vysvětluje Katka, garantka PR. Zároveň ubezpečuje, že o peníze za lístky se účastníci bát nemusí. „V případě, že se akce letos nebude konat, vstupné samozřejmě vrátíme v celé výši,” dodává.

Několik možností tedy leží na pomyslném organizátorském stole dál. Od tradiční formy konání akce, přes přesunutí do online prostředí, až po odklad ročníku na příští rok. „Finální rozhodnutí si necháváme na léto, v té době už snad bude situace přehlednější,” doufá Petra, produkční letošního ročníku.

O místě konání už je rozhodnuto

Organizátoři už loni rozhodli, že bude ročník 2020 opět mimopražský. DevFest.cz se tak po několika letech znovu vrací do Ostravy. „Vybrali jsme GONG v Dolní oblasti Vítkovic – tedy budovu bývalého plynojemu,” říká hlavní garant Dominik. „Věříme, že budou letos účastníci z prostor stejně nadšeni, jako loni, kdy nám přišlo velké množství pozitivní zpětné vazby právě na místo konání a atmosféru,” popisuje garantka PR, Katka.

devfest 2020 2

A industriální atmosférou, podobně jako loni, místo konání skutečně dýchá. Dolní oblast Vítkovic, které se občas přezdívá Ostravské Hradčany, je skutečně unikátní. „Multifunkční hala GONG nám pro festival zcela vyhovuje, má skvělé zázemí, velký hlavní sál a doprava na místo je velmi snadná i hromadnou dopravou,” říká produkční Petra.

Dominik Vlasák

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).