Domů » Bleskovky » NY Times potvrzuje: Samsung 24. února představí Galaxy S5 a chytré hodinky Galaxy Gear 2

NY Times potvrzuje: Samsung 24. února představí Galaxy S5 a chytré hodinky Galaxy Gear 2

Pětka v názvu, 24. února, 20:00, Barcelona… Tyhle informace se objevily na 2 dny staré pozvánce, kterou Samsung rozeslal vybraným redakcím a ihned se začalo spekulovat o tom, zda se zde objeví Galaxy S5. Jihokorejský výrobce má totiž na neděli 23. února naplánovanou akci, která se bude točit okolo zařízení s Tizenem.

O den později se bude konat další Unpacked event s pořadovým číslem pět a server New York Times, který lze považovat za velmi důvěryhodný zdroj, dnes potvrdil, že zde Samsung skutečně představí Galaxy S5 a kromě něj se dočkáme také druhé generace chytrých hodinek Galaxy Gear 2.

Ruský novinář Eldar Murtazin informoval, že Galaxy S5 přijde na trh s 5,24″ Super AMOLED displejem s vysokým QHD rozlišením 1440 x 2560 px, hustota bodů na palec by tak dosáhla extrémně vysoké hranice 560 ppi. Hnacím motorem se stane nejnovější čip Snapdragon 805 od Qualcommu, ve vybraných zemích bude k dispozici i varianta s procesorem Exynos 6. Pro potřeby operačního systému Android 4.4 budou k dispozici 3 GB RAM. Samsung údajně plánuje pouze 32 a 64GB varianty s možností dalšího rozšíření díky slotu na microSDXC karty (až 64 GB). Verze s 16 GB interní paměti dostupná nebude.

  
Obrázky z patentovaného designu Samsungu, bude takto vypadat Galaxy S5?

O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 3200mAh, pro fotografování bude připraven 16Mpx fotoaparát a 3,2Mpx kamerka na přední straně. Je také docela možné, že se dočkáme vylepšeného obrazového snímače ISOCELL, o kterém jsme vás informovali v tomto článku. Samsung Unpacked 5 se bude živě streamovat na adrese youtube.com/samsungmobile.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. I když mě to moc nezajímá, tak jsem přesto zvědavý :D Spíš tedy na ISOCELL v praxi :-)

  2. Johny (neregistrovaný)

    mam takový pocit, jesli Microsoft neotevřel pandořinu skříňku testování zařízení na uživatelích a teď se prostě nebudou vyrábět pokusná shitová zařízení, která se prodají „first-adopterům“ a následně pokud se ukáže, že to je fungující, další rok se vydá plnohodnotné.

  3. mates (neregistrovaný)

    Všimli jste si, že na zádech dole je podivný výřez, který by mohl znamenat přítomnost stylusu? Jelikož je displej téměř stejně velký, jako má SG Note I, už asi nepůjde o telefon, ale tabletofon a tam by přítomnost stylusu rozhodně nebyla nežádoucí .. Ale dokud neuvidíme Galaxy S5 živě, můžeme jen spekulovat :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).