Domů » Bleskovky » NVidia Tegra K1 boří benchmarky a výrazně překonává Snapdragon 801

NVidia Tegra K1 boří benchmarky a výrazně překonává Snapdragon 801

Několik dní zpátky byl představen tablet Xiaomi MiPad, v jehož útrobách bude pracovat právě nový procesor NVidia Tegra K1. Ten se nyní poprvé ukázal v benchmarcích, ačkoliv testy byly prováděny na zařízení, které dosud nebylo odhaleno. Dle uvedených údajů má totiž 4GB operační paměť, přičemž výše zmiňovaný MiPad se musí spokojit s poloviční hodnotou. Nabízí se spekulace o tom, že se jednalo o prototyp NVidie Shield 2, s jistotou to ale říct nemůžeme. 


Tegra K1 v benchmarcích vyhrává na plné čáře

  

Tím nejlepším jsou ovšem samotné výsledky. V populárním AnTuTu dosáhla Tegra K1 výsledku 44 245 bodů, což je o zhruba sedm tisíc více, než získal Qualcomm Snapdragon 801. S výjimkou testů Kraken 1.1 a Sunspider 1.0.2 byla vždy nejvýkonnější NVidia, a to povětšinou s velkým odstupem. Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že benchmarky nevypovídají o výkonu vše, do určité míry ale směrodatné jsou.

  

NVIDIA Tegra K1 Mobile Gaming

S nejvyšší pravděpodobností se jednalo o 64bitovou variantu čipu Tegra K1, což lze odhadnout podle přítomnosti 4 GB RAM (32bitová platforma dokáže pracovat pouze se 3 GB), oproti nižší 32bitové by ovšem rozdíly neměly být propastné. Uvidíme, jak procesor obstojí v porovnání se Snapdragonem 805, jenž by se měl objevit v chystaném LG G3, který bude představen 27. května v Londyně.

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

7 komentářů

 1. fore (neregistrovaný)

  Narozdíl od topení v podobě K1 se dá Snapdragon 801/805 použít v telefonech. Aneb jak *slavně* skončila úžasná Terga4 – pár tabletů a nikdo po ní ani neštěkl.

  • Petr (neregistrovaný)

   Bral bych Shield s K1, to by byla aspoň mašina na hraní. Telefon mám na telefonování a net, na hry není moc vhodný ;-)

 2. snapdragon 805 je za dverami, a tegra aj tak vzdy mala dosť velku spotrebu. este tegra 3 povedzme. A naco to je ked to tusim nema ani LTE a GPS

 3. Knoxx (neregistrovaný)

  Je ten výkon vůbec k něčemu dobrej kromě stupidních her ?

 4. knizmi (neregistrovaný)

  > S nejvyšší pravděpodobností se jednalo o 64bitovou variantu čipu Tegra K1, což lze odhadnout podle přítomnosti 4 GB RAM (32bitová platforma dokáže pracovat pouze se 3 GB)

  Fakt tuhle kravinu dokáže dneska ještě někdo napsat? A říká si redaktor?

  • Velda (neregistrovaný)

   Tak člověk aspoň rychle ví, který autor ví o čem je řeč, a který ne. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).