Domů » Bleskovky » Nvidia Shield TV se zřejmě dočká dvou nástupců. Jeden bude kompaktní

Nvidia Shield TV se zřejmě dočká dvou nástupců. Jeden bude kompaktní

Na konci července společnost NVidia vypustila aktualizaci na aktuální Android 9.0 Pie pro multimediální centrum Shield TV běžící na platformě Android TV. Kutilové z XDA-Developers fóra se do kódu nového systému ponořili a zjistili zajímavé věci – v kódu byly nalezeny odkazy na nová zařízení s kódovými označeními mdarcy a sif. V tuto chvíli je těžké odhadovat, o jaká zařízení se jedná, očekávat však lze chytré krabičky, které z vaší „hloupé“ televize udělají chytrou.

Nvidia shield android TV

Malý gadget, který do vaší televize přidá Android TV

Podle zjištěných informací nebude „sif“ obsahovat TV tuner a ani podporu USB, naopak má dostat čtečku paměťových karet. Podle velikosti štítku, kterou odhalila americká certifikace FCC, se patrně bude jednat o kompaktní dongle velikosti flash disku nebo puku podobnému Chromecastu. Dá se tak předpokládat poměrně velké množství muziky za příjemnou cenu.

mdarcy“ pak bude patrně vzhledem k většímu štítku podobné zařízení, jako je současná Shield TV. Jedná se patrně o nejlepší řešení současnosti, jak jakýkoliv televizor proměnit v Android TV, jsme tak zvědaví, co výrobce NVidia přidá do nové generace. Vzhledem k uskutečněné certifikaci bychom na nové Shieldy nemuseli čekat dlouho.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Zřejmě jsme tuto zprávu četli už před rokem či dvěma a nakonec z toho zase nic nebylo.
  No, snad to tentokrát vyjde.

 2. nvidia shield vlastním a používám pouze jako MMC. výkon je na tyto funkce natolik naddimenzovaný, že bude sloužit pravděpodobně ještě dlouho..pokud neodejte do křemíkového nebe.

  • Na Shieldu je IMHO hodně super funkce Plex serveru, kdy může být i „steamovacím mozkem“ pro všechny další zařízení v domácnosti.
   Docela je smutné, že nVidia před lety vydala tuhle krabičku a do dnes se jí žádná konkurence ani na kousek nepřiblížila (natož retardované verze v televizích) – přitom to není žádný zázrak … ale nic lepšího není.
   Je na tom dost vidět, jak výrobci berou tuto oblast vážně.

   • pro me je tezko pochopitelne, ze si nekdo vybira TV podle pouziteho OS a nedava prednost predevsim kvalite obrazu. Ale chapu, ze z estetickeho hlediska je pekne mit holou TV na sole,stene bez dalsich krabicek :)..

 3. Uvítal bych spíš nový tablet, alespoň bych mohl nahradit tablet od Huawei.

 4. Opět stará Tegra? To snad ne…
  Ale třeba se nVidia pochlapí a osadí nějaký moderní Snap:)

  • No nVidie asi těžko osadí něco jiného než Tegru, každopádně, řekl bych, že lze předpokládat, že bude v konzoli podobná revize jako ve Switch – žádný výkon navíc, jen lepší efektivita.

   • To měl být vtip.
    Jasně že nVidia zase osadí prastarou Tegru což je v roce 2019 poněkud tragedie…

 5. Na Shield nedám spustít jako na MMC. Vážím si pravidelných aktualizací (konečně to začal někdo dělat správně). Jediné co na tom teda vůbec nevychytali je integrace X herních služeb (Steam, Rockstar games aj.) místo toho, aby vyladili k dokonalosti jednu, ideálně tu povodní od NVidie ¯\_(ツ)_/¯…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).