Domů » Bleskovky » NVIDIA Shield Android TV dostává aktualizaci. Přidává HDR režim a další funkce

NVIDIA Shield Android TV dostává aktualizaci. Přidává HDR režim a další funkce

NVIDIA uvolnila nový OTA update (3.2) pro svou multimediální & herní konzoli SHIELD Android TV (recenze); ten přináší spoustu novinek a vylepšení. V první řadě je to podpora pro HDR obsah a hry, a to včetně Netflixu (touto funkcí musí být vybavena i televize).

Dále je možné přehrávat videa z YouTube ve 4k rozlišení až při 60 fps, přibyla rovněž podpora pro Dolby Atmos nejen ve vestavěném přehrávači, ale i v aplikacích MX Player & SPMC, či HDMI výstup v barevném prostoru 4:4:4 (tuto funkci rovněž musí podporovat vaše TV). Potěší také možnost používání síťových disků (Samba & NAS) na úrovni systému.

NVIDIA SHIELD Android TV

Další novinkou je integrovaný Plex server, který nahradil původní Plex přehrávač, jež se pouze připojoval na server na PC. S novou aktualizací už ale SHIELD Android TV můžete používat pro souběžné transkódování videa z domácího serveru a streamování do dalšího zařízení, a to dokonce i ve Standby režimu.

Novinek je tedy opravdu hodně a NVIDIA opět potvrzuje, že u svých zařízení poskytuje maximální možnou podporu. Vzpomeňme si na předchozí zařízení, která mezi prvními dostávala aktualizace na nejnovější verze Androidu, a jak se zdá, výrobce v tomto trendu hodlá pokračovat i nadále.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments