Domů » Bleskovky » NVIDIA Shield Android TV dostává aktualizaci. Přidává HDR režim a další funkce

NVIDIA Shield Android TV dostává aktualizaci. Přidává HDR režim a další funkce

NVIDIA uvolnila nový OTA update (3.2) pro svou multimediální & herní konzoli SHIELD Android TV (recenze); ten přináší spoustu novinek a vylepšení. V první řadě je to podpora pro HDR obsah a hry, a to včetně Netflixu (touto funkcí musí být vybavena i televize).

Dále je možné přehrávat videa z YouTube ve 4k rozlišení až při 60 fps, přibyla rovněž podpora pro Dolby Atmos nejen ve vestavěném přehrávači, ale i v aplikacích MX Player & SPMC, či HDMI výstup v barevném prostoru 4:4:4 (tuto funkci rovněž musí podporovat vaše TV). Potěší také možnost používání síťových disků (Samba & NAS) na úrovni systému.

NVIDIA SHIELD Android TV

Další novinkou je integrovaný Plex server, který nahradil původní Plex přehrávač, jež se pouze připojoval na server na PC. S novou aktualizací už ale SHIELD Android TV můžete používat pro souběžné transkódování videa z domácího serveru a streamování do dalšího zařízení, a to dokonce i ve Standby režimu.

Novinek je tedy opravdu hodně a NVIDIA opět potvrzuje, že u svých zařízení poskytuje maximální možnou podporu. Vzpomeňme si na předchozí zařízení, která mezi prvními dostávala aktualizace na nejnovější verze Androidu, a jak se zdá, výrobce v tomto trendu hodlá pokračovat i nadále.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentářů

  1. HDR je fajn, ale moc nevím, kdo k němu má vůbec přístup. Monitory a projektory pokud chápu jsou prozatím out, u TV si nejsem jist, ale řekl bych, že na letošním CES se teprve ukazovalo, co bude. HFR by bylo značně užitečnější, ale na to to zase nemá výkon (a SW podporu), takže nic moc.
    Ale podpora je tedy příkladná a z Android TV udělátek mi přijde, že je to jediné užitečné. Což zřejmě souvisí s s cenou…

  2. Matěj (neregistrovaný)

    Podařilo se někomu zprovoznit Plex server na shieldu s funkčním automatickým stahováním titulků ve správném (1250) kódování?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).