Domů » Bleskovky » NVIDIA představila novou SHIELD TV. Víme, kdy se začne prodávat v ČR

NVIDIA představila novou SHIELD TV. Víme, kdy se začne prodávat v ČR

NVIDIA na veletrhu CES v Las Vegas představila novou generaci SHIELD (Android) TV, která slouží nejen pro streamování obsahu, ale také pro hraní her. V podstatě se jedná o herní a multimediální centrum v jednom.

nvidia_shield_android_tv

Design konzole se oproti první generaci příliš výrazně neliší, změny jsou však patrné u herního ovladače, který je menší a má nižší hmotnost, navíc by měl ještě lépe padnout do rukou. SHIELD Android TV podporuje streamování obsahu ve 4K rozlišení s technologií HDR.

shield_tv_lifestyle_1

Během několika měsíců bude SHIELD TV rozšířena o důležité funkce umělé inteligence, které si dávají za cíl transformovat konzumaci domácí zábavy:

  • první hands-free integrace Google Assistant funkcí do televize. Společnost Google optimalizovala ovládání funkce Assistant na televizní obrazovce skrz zvuky a textové odpovědi. Používejte hlasové povely pro hledání obsahu, pauzování videa a jeho přetáčení místo zmáčknutí tlačítka.
  • technologie SmartThings Hub dovoluje, aby se SHIELD napojil na více než 200 zařízení v chytré domácnosti. 

V České republice v prodeji od 16. ledna

Předobjednávky nové SHIELD TV startují v České republice na Alza.cz počínaje dnešním dnem, dostupné bude dne 16. ledna za cenu 5999 Kč, v balení se nachází dálkové ovládání a herní ovladač. SHIELD Pro bude dostupný o několik dnů později (datum bude upřesněno) a nabídne zařízení s 500GB diskem, herním ovladačem a dálkovým ovládáním s přípojkou na headset za cenu 8999 Kč.

Recenze NVIDIA SHIELD Android TV: Výkonná konzole, se kterou si užijete spoustu zábavy

Samostatný herní ovladač bude k dispozici za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1699 Kč a podstavec pro základní verzi za 699 Kč, respektive 899 za Pro verzi. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.

Softwarové novinky, oznámené pro novou generaci SHIELD TV, budou součástí upgradu firmwaru pro všechny stávající zákazníky SHIELD zařízení.

NVIDIA SHIELD Android TV: skvělá volba nejenom pro PC hráče (dlouhodobé zkušenosti)

Jiří Hrma

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).