Domů » Bleskovky » Nubia Z5 mini: Zmenšená varianta novinky od ZTE na prvním renderu

Nubia Z5 mini: Zmenšená varianta novinky od ZTE na prvním renderu

Vzpomínáte si na smartphone ZTE Nubia Z5? Špičkově vybavené zařízení přineslo jako jedno z prvních pětipalcový displej s fullHD rozlišením, který doplňoval čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM a 13Mpx fotoaparát. Na dnešní dobu standardní high-endové specifikace, koncem roku 2012 však stále poměrně ojedinělá záležitost. Na internetu se nyní objevil render zmenšené verze s přídomkem Mini.

 

U varianty Mini bychom očekávali přítomnost displeje s úhlopříčkou okolo čtyř palců, avšak zde toto označení dostává doslova nový rozměr a skutečnost činí 4,7 palců; to je hodnota, kterou disponovaly loňské vlajkové lodě. Totéž platí i o rozlišení, jenž bude sníženo na hodnotu 1280 x 720 px. Mimo to zde máme čtyřjádrový procesor Snapdragon 600, 2 GB operační paměti a 8Mpx fotoaparát. O dostupnosti a ceně zatím nepadlo ani slovo, nepředpokládáme ale, že by se Nubia Z5 Mini objevila i na pultech českých obchodů.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).