Sledujte nás na YouTube

Nubia Z5 mini: Zmenšená varianta novinky od ZTE na prvním renderu

Vzpomínáte si na smartphone ZTE Nubia Z5? Špičkově vybavené zařízení přineslo jako jedno z prvních pětipalcový displej s fullHD rozlišením, který doplňoval čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM a 13Mpx fotoaparát. Na dnešní dobu standardní high-endové specifikace, koncem roku 2012 však stále poměrně ojedinělá záležitost. Na internetu se nyní objevil render zmenšené verze s přídomkem Mini.

 

U varianty Mini bychom očekávali přítomnost displeje s úhlopříčkou okolo čtyř palců, avšak zde toto označení dostává doslova nový rozměr a skutečnost činí 4,7 palců; to je hodnota, kterou disponovaly loňské vlajkové lodě. Totéž platí i o rozlišení, jenž bude sníženo na hodnotu 1280 x 720 px. Mimo to zde máme čtyřjádrový procesor Snapdragon 600, 2 GB operační paměti a 8Mpx fotoaparát. O dostupnosti a ceně zatím nepadlo ani slovo, nepředpokládáme ale, že by se Nubia Z5 Mini objevila i na pultech českých obchodů.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. cicolably (neregistrovaný)

    mini :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *