Domů » Bleskovky » Nubia Z18 představena: vysoký výkon, elegantní vzhled a podpora slow-mo s 960 fps

Nubia Z18 představena: vysoký výkon, elegantní vzhled a podpora slow-mo s 960 fps

Společnost Nubia představila svůj nový vlajkový smartphone, který má snad všechno, co si uživatel může od moderního telefonu přát – elegantní vzhled, výtečnou výbavu, vysoký výkon a „něco navíc“.

Jde svojí cestou

Na první pohled Nubia Z18 není kopií žádného současného smartphonu, ale snaží se jít svou cestou. Čelní stranu vyplňuje z 91,8 procent 5,99″ širokoúhlý displej s rozlišením FullHD+, jehož plochu narušuje pouze titěrný výřez pro čelní kamerku nahoře a tenká bradička dole. Selfie kamerka má rozlišení 8 Mpx, světelnost f/2.0 a podporuje tvorbu portrétů s rozmazaným pozadím.

Zajímavější je duální fotoaparát umístěný do levého horního rohu zad, oproti většině konkurenčních smartphonů jsou její čočky uspořádány vodorovně. Obě dvě nabízí perfektní světelnost f/1.6, pod jednou se skrývá 16Mpx čip, pod druhou 24Mpx. Fotoaparát zvládá vytvářet portréty, nabízí pokročilé rozpoznání scény a jako třešničku na dortu umožňuje natáčet super slow motion videa v 960 fps. To dosud uměly pouze vlajkové telefony Sony a Samsung.

Pohlídá si teploty

Nubii Z18 pohání vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 845 s 6 nebo 8 GB RAM. S kapacitou operační paměti se váže velikost úložiště, které je buďto 64 nebo 128 GB, tato hodnota je bohužel konečná. Akumulátor napevno zabudovaný v těle má kapacitu 3 450 mAh, dobíjí se USB-C konektorem, přičemž samozřejmostí je podpora technologie Quick Charge 4.0. Nubia se chlubí funkcí Neo Power Temperature Control, která má hlídat nadměrné přehřívání akumulátoru.

Jako obrázek

Telefon půjde do prodeje ve třech barvách – tradiční černé a červené, a pak také ve speciální edici van Gogh.

Nubia Z18 se již nyní začíná prodávat v Číně a to za cenu 2 799 CNY ( 9 100 korun bez DPH) za menší paměťovou variantu, popř. 3 299 CNY (asi 10 400 korun bez DPH) za vyšší. Speciální van Gogh edice přijde na 3 599 CNY (asi 11 700 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. #nechcivýřezvdispleji (neregistrovaný)

  A doba výřezová pokračuje.

  • Tak se přidej do výzkumného týmu a předveď jim své řešení umístění přední kamery, reproduktoru a čidel tak, že nebude třeba výřezu. ? Oni se výrobci snaží o nějakou změnu, něco nového, aby ty placky pořád nebyly několik roků ty stejné placky, nějaký posun a bohužel vyřešit bezrámečkový displej zcela zatím snadno nelze. ?

   • Lukáš (neregistrovaný)

    Ano, také se mi to nelíbí a vůbec nechápu výřez když je dole rámeček jako prase. A víceméně poslední problém který je tak jak jsme mohli vidět u Vivo Nex tak je kamera…

   • Lukáš
    No to já taky ne. ?
    iPhone to zvládl zpracovat dobře, to musím uznat. Žádnou bradu nemá.
    jj, jsem zvědavý, jak se s tím popasují, kam tu kameru dají, aby se nemusely řešit vyjíždějí mechanismy a podobně. ?
    Určitě si s tím nějak poradí časem, a pak ty telefony mohou vypadat velmi zajímavě, bez jakýchkoliv výřezů a vstupů do displeje.
    Samozřejmě, že někomu pak můžou vadit i ty kulaté hrany. Ale to už není takový zásah. ??

    Michal
    Nudíš se což? Nemusíš to dávat najevo, nikoho to nezajímá. ?

  • zipiik (neregistrovaný)

   Zrovna výřez ve stylu Essentialu dává smysl, kolem je spusta místa na stavové informace a notifikace. Spíš je škoda brady, mohla být stejně tenká jako proužek nad displejem.

 2. Michal121 (neregistrovaný)

  Jen se zeptám, umí taky Nubia to slowmotion ve full HD jako Sony, nebo se zarazila stejně jako Samsung na 720p?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *