Domů » Bleskovky » Nový směr virtuální reality? Panasonic vyvinul VR brýle s podporou HDR

Nový směr virtuální reality? Panasonic vyvinul VR brýle s podporou HDR

S blížícím se spuštěním komerčního provozu mobilních telekomunikačních sítí páté generace (5G) se očekává i příchod celé řady nových služeb, v nichž najdou uplatnění i VR brýle. Společnost Panasonic ve spolupráci s Kopin Corporation, vyvinula pro nový model brýlí vysoce kvalitní displejovou jednotku. Nové brýle obsahují kromě displejů od Panasonic také technologií zpracování signálu původně vyvinutých pro televizory a přehrávače Blu-ray, akustickým systémem od Technics a optickými technologiemi z platformy digitálních fotoaparátů LUMIX.

Panasonic 2020 VR brýle 2

Panasonic tak vyvinul kompaktní a lehké VR brýle s kvalitním obrazem a realistickým zvukem. Podoba s klasickými brýlemi by měla eliminovat pocit úplného odříznutí od reality, který současné VR brýle navozují. Micro OLED displeje zajišťují přirozený a plynulý obraz bez tzv. screen door effect, což je optická vada displejů, kdy jsou v obraze okem vidět jemné linky oddělující jednotlivé pixely.

Panasonic 2020 VR brýle 3

Na více informací je Panasonic prozatím skoupý. O dostupnosti a případné ceně nepadla ani zmínka, nicméně se dá předpokládat, že se minimálně se současnými VR headsety srovná, pravděpodobně je však překoná.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).