Domů » Bleskovky » Nový král v odemykání otiskem prstu? Huawei P30 Pro to zvládá opravdu rychle

Nový král v odemykání otiskem prstu? Huawei P30 Pro to zvládá opravdu rychle

Představení modelové řady Huawei P30 se blíží a na internet tak neustále prosakují nové střípky informací. Dnes pro vás máme video, které zachycuje fungování čtečky otisků prstů u modelu P30 Pro.

Předchozí úniky informací hovořily o tom, že čtečka otisků prstů umístěná pod displejem funguje velmi rychle. Nyní se o tom můžeme přesvědčit na vlastní oči a pokud bychom se měli řídit podle zveřejněného videa, vypadá to, že na trh míří skutečný rychlík. K odemknutí telefonu zde stačí zlomek vteřiny. Zda se jedná o optickou, nebo ultrazvukovou technologii, která se objevila v Samsungu Galaxy S10 (recenze), není v tuto chvíli jasné, ale většina indícií ukazuje na optické řešení.

Huawei láká na model P30 masivní kampaní. Hodinky Watch GT k němu dostanete zdarma

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Uživatel
Cleric

Pořád to nic nemění na tom že je to Hurahey klump. Takže ani za zlaté prase…..

htcjirka
Anonym
htcjirka

Tak a teď dostaneš přednášku od zdejší vrchní Huaovce :-D

Cleric
Uživatel
Cleric

Klidně, já vím že mi tohle do baráku už nesmí. Ještě potřebuji nahradit tablet :D u toho je to horší a to mě s*re nejvíce…….

Dealler
Uživatel
Dealler

Moje řeč.

lordmystic
Uživatel
lordmystic

tak musím nejprve tlačítkem zapnout a pak dotykem odemknout. na mám Note 9 stačí u vypnutého telefonu jen přiložit prst na čtečku a ten se automaticky zapne a odemkne. mám navíc gelové pouzdro které přesně hmatově vymezuje polohu čtečky, takže bych si dovolil tvrdit, že řešení na mém Note 9 je rychlejší než na P30. ale to že je rychlé rozpoznání je fajn, o tom žádná.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR

Uvidime jak to bude fungovat a jestli nebude rychlost na ukor spolehlivosti.

xzeit
Uživatel
xzeit

lordmystic (neregistrovaný): Nemusíš nic zapínat tlačítkem, když se lehce dotkneš displeje, vysvítí se místo otisku. A nebo prostě prst přiložíš hned na místo (je to o zvyku, momentálně mám téměř 100% úspěšnost přiložení, vím kde to místo je).

xzeit
Uživatel
xzeit

Rychlost je cca stejná, jako na Mate 20 pro.

Jarda
Anonym
Jarda

Pokud je ctecka stejna jako na Mate 20 Pro, tak je to pekne tragicka ctecka. S10 je nekde jinde.

xzeit
Uživatel
xzeit

V rychlosti nikoliv…

d3adbeat
Uživatel
d3adbeat

xzeit: Ve všem. Stačí umět používat internet a nezavírat oči před pravdou.

[odkaz]

xzeit
Uživatel
xzeit

d3adbeat (neregistrovaný): To bys je měl teda pořádně otevřít. Stejně jako u S10+ není pokaždé stejná rychlost odemčení, na videu o jde vidět. Taky si můžeš všimnout, že u S10 se mobil neodemkne pokaždé hned, ale je tam nějaká prodleva po odstranění prstu, doprovázející animace. Rozdíl mezi čtečkou na S10 je, že u S10 stačí kratší kontakt mezi prstem a displejem. U matu 20 pro je potřeba o nějakou desetinu vteřiny delší kontakt, ale odemknutí proběhne hned. Výsledná rychlost odemčení je pak plus mínus podobná [odkaz] Tím netvrdím, že je čtečka v matu 20 pro lepší celkově :-) To jsem… Číst vice »

d3adbeat
Uživatel
d3adbeat

xzeit: Někdy je lepší mlčet a dál se neztrapňovat. Ty jsi tuhle příležitost bohužel právě promarnil.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ano, proto bys měl mlčet….
[odkaz]
Zdá se ti to pomalé? :D

d3adbeat
Uživatel
d3adbeat

xzeit: Ježišmarja, já chápu, že máš Mate a jsi na to strašně pyšnej, ok? Ví to tady fakt už úplně každej, protože o tom nedokážeš zmlknout. Neříkám, že je špatnej, sám jsem o něm chvíli uvažoval. Ale S10+ mu prostě v tomhle ohledu dává ve všech směrech na prdel – omg, vždyť i s tou zbytečnou dlouhatánskou animací je viditelně rychlejší. Neříkám, že je Mate pomalej, říkám (a nejen já), že je neoddiskutovatelně pomalejŠÍ. Hardware prostě zastarává strašně rychle a ten tvůj to odnes právě teď, shit happens. Do příští generace se snad Huawei vybodne na optický čtečky, bude zase… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

d3adbeat (neregistrovaný): Se podívej na to video co jsem postova (Moje video, extra jsem ti ho natočil)l a pak mel. Jestli je tam rozdíl 0,1s, ani to se říct nedá. Musel bys to přesně změřit nejlépe ve slowmo.

d3adbeat
Uživatel
d3adbeat

xzeit: OMG, co nechápeš na tom, že se tady bavíme o SROVNÁNÍ, takže tvoje úžasný videjko bez srovnávanýho produktu neříká VŮBEC NIC, a proto je mi ukradený? A „mel“ si říkej třeba svojí mámě, určitě ne mně, vidláku.

xzeit
Uživatel
xzeit

d3adbeat (neregistrovaný): Protože meleš kraviny. Nemám k dispozici S10, bohužel. Avšak z mého videa je rychlost odemčení více než zřetelná…a když to srovnáš s s jiným videem odemykání S10, je to prakticky stejně rychlé – ano, bavíme se JEN o rychlosti odemčení. Rozdíly tak 1/10 vteřiny. Důležité je dobře prst nasnímat, odemčení je otázka zlomku vteřiny.

d3adbeat
Uživatel
d3adbeat

Jak říkám, vidlák. Navíc asi tak zamindrákovanej, že nesnese, že jeho telefon prostě NENÍ ve všem nejlepší. K tomu ještě ne zrovna nejostřejší pastelka v penálu – vždyť si svoje argumenty cupuješ sám.
„Nemám k dispozici S10“ – ale porovnávat chceš a zpochybňuješ dobře zdokumentovaný porovnání lidí, který ho k dispozici maj. K smíchu.
„Důležité je prst dobře nasnímat“ – lol, určitě je problém v nasnímání. Pořiď si S10+, ať už se nemusíš dál ponižovat, a měj se fajn.

xzeit
Uživatel
xzeit

d3adbeat (neregistrovaný): Není to můj telefon, ale od Huawei. Nemusím mít k dispozici S10, abych mohl porovnávat rychlost čtečky. Čím jsi si tak jistý, že je to dobře zdokumentované? Sám se můžeš přesvědčit v mém videu, jak rychle se mobil odemkne – to je důsledek dobrého naskenování, možná už také trochu praxe, ono je třeba také možná o něco více přitlačit, apod. nevím – není třeba tohle řešit-podstatné pro ověření rychlosti odemčení je změřit čas od prvního kontaktu – po odemčení telefonu. V obou případech to stopkama neuděláš, abys zjistil přesný rozdíl, musíš použít slow-motion záběr, či jinou metodu, protože… Číst vice »

fajn.snek
Anonym
fajn.snek

Máš pravdu rychlost bude podobná, u Samsungu dojde ke zpomalení v řádu cca 0,5s díky té animaci, pokud by se animace odstranila, bude to stejně rychlé jako na P30pro

orgasmic
Anonym
orgasmic

Než ten display nažhaví, už mám S10+ prstem dávno odemčenou.

Carda
Anonym
Carda

Zlatá čtečka na Mate 10 v rámečku ta je aspoň funkční na bankovních aplikací což se u Mate 20 Pro nedá říci :D

xzeit
Uživatel
xzeit

Počkej a co máš přesně na mysli? Jaké bankovní aplikace? Používám mBank a KB a u obou funguje. Platím mobilem a nad 500 Kč – funguje, tak kde je teda problém?

Carda
Anonym
Carda

Jsem někde četl že ty optické čtečky jsou tak bezpečné že se na nich nedají potvrzovat platby atd. že se ta čtečka dá oblbnout sejmutým otiskem toho dotyčného.

uni
Uživatel
uni

Carda (neregistrovaný): To jsi slyšel zcela správně, optické čtečky ať obličeje či otisku nemohou sloužit jako autorizace k platbám a jiným citlivým úkonům.

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak slyšet jsi mohl co chceš, ale já takto platby potvrzuji zcela běžně…. Kdyby tomu tak nebylo, tak jde Mate 20 pro okamžitě pryč.

Cleric
Uživatel
Cleric

@Carda a uni, co to melete za kraviny…jak nemůžu používat, jelikož jí používám a to jak v placení v obchodě tak i při vstupu do bankovní aplikace. Takže nejdříve zas a opět nastudujte patřičné materiály než ze sebe vyplodíte podobnou pí*ovinu

PS: hádám že uni a Carda budou ze stejného cvokhausu…

uni
Uživatel
uni

Cleric: Pak je to fail výrobce daného zařízení. To je jednoduché, žádné mletí.

xzeit
Uživatel
xzeit

uni: ty se vzpamatuj, jaký fail?

uni
Uživatel
uni

xzwit: Ale no tak, sleduj téma…

xzeit
Uživatel
xzeit

Sleduju, a co? Tvoje vyblitky?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Uni má pokaždé problém udržet téma, asi opět Bermudy a blížící se pátek ho semlely.
Jediné co udrží je možná ty výblitky, jak napsal xzeit.

Tray1
Anonym
Tray1

To je teď nějaké meme to s těma Bermudama nebo co zas, že to tu tak často vidím? ?

Ok optické jsou méně bezpečné ale očividně ne až tak méně bezpečné, protože na tom potvrzování plateb funguje. Zároveň i tato technologie může mít i ochranu či kontrolu navíc proti pokusům prolomení.
Nemylim-li se.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

To je Uniho oblíbená formulace s těmi Bermudy, s tím začal on, když ho někdo dostal s argumenty, začal s Bermudy, tak svou medicínu dostává nazpět. :-D

uni
Uživatel
uni

htcjirka: Sice do té skupiny nepatříš, ale zmatený jsi úplně stejně. Pointa byla jinde, než si vykládáš a než pak mateš ostatní.

xzeit
Uživatel
xzeit

uni: raději piš něco k věci, ale prosím fakta a ne nějakou polemiku.

uni
Uživatel
uni

xzeit: Překvapuje mě, jak málo se v oblasti orientuješ. Rozhodně to není poprvé. Na to, kolik toho zde nakřičíš… Výrobci ako Apple, Samsung, Google, apod. jasně řekli, že optická autentizace není dostatečné bezpečná pro autorizaci některých úkonů. A tu jsi z toho tady celej na větvi…:/

xzeit
Uživatel
xzeit

To si asi pleteš s 2D skenem obličeje. Co se týče optických čteček otisků, tam google momentálně zjišťuje – nemůžeš ale srovnávat fotografii obličeje se speciálním optickým scannerem otisků :-) Tam ti fakt pouhá fotografie stačit nebude. Druhá věc je, jak někomu sejmeš otisk, to bys musel fakt dlouho připravovat.

zdeek
Uživatel
zdeek

To v tom videu fakt nikdo nevidí ten střih?

xzeit
Uživatel
xzeit

Jsem musel natočit pro některé…..fakt :-)
[odkaz]