Domů » Bleskovky » Nový král v odemykání otiskem prstu? Huawei P30 Pro to zvládá opravdu rychle

Nový král v odemykání otiskem prstu? Huawei P30 Pro to zvládá opravdu rychle

Představení modelové řady Huawei P30 se blíží a na internet tak neustále prosakují nové střípky informací. Dnes pro vás máme video, které zachycuje fungování čtečky otisků prstů u modelu P30 Pro.

Předchozí úniky informací hovořily o tom, že čtečka otisků prstů umístěná pod displejem funguje velmi rychle. Nyní se o tom můžeme přesvědčit na vlastní oči a pokud bychom se měli řídit podle zveřejněného videa, vypadá to, že na trh míří skutečný rychlík. K odemknutí telefonu zde stačí zlomek vteřiny. Zda se jedná o optickou, nebo ultrazvukovou technologii, která se objevila v Samsungu Galaxy S10 (recenze), není v tuto chvíli jasné, ale většina indícií ukazuje na optické řešení.

Huawei láká na model P30 masivní kampaní. Hodinky Watch GT k němu dostanete zdarma

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

41 komentářů

 1. Pořád to nic nemění na tom že je to Hurahey klump. Takže ani za zlaté prase…..

 2. lordmystic (neregistrovaný)

  tak musím nejprve tlačítkem zapnout a pak dotykem odemknout. na mám Note 9 stačí u vypnutého telefonu jen přiložit prst na čtečku a ten se automaticky zapne a odemkne. mám navíc gelové pouzdro které přesně hmatově vymezuje polohu čtečky, takže bych si dovolil tvrdit, že řešení na mém Note 9 je rychlejší než na P30. ale to že je rychlé rozpoznání je fajn, o tom žádná.

  • Uvidime jak to bude fungovat a jestli nebude rychlost na ukor spolehlivosti.

  • lordmystic (neregistrovaný): Nemusíš nic zapínat tlačítkem, když se lehce dotkneš displeje, vysvítí se místo otisku. A nebo prostě prst přiložíš hned na místo (je to o zvyku, momentálně mám téměř 100% úspěšnost přiložení, vím kde to místo je).

 3. Rychlost je cca stejná, jako na Mate 20 pro.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Pokud je ctecka stejna jako na Mate 20 Pro, tak je to pekne tragicka ctecka. S10 je nekde jinde.

   • V rychlosti nikoliv…

   • d3adbeat (neregistrovaný)

    xzeit: Ve všem. Stačí umět používat internet a nezavírat oči před pravdou.

    https://www.youtube.com/watch?v=Ku8cfcdv_vs

   • d3adbeat (neregistrovaný): To bys je měl teda pořádně otevřít. Stejně jako u S10+ není pokaždé stejná rychlost odemčení, na videu o jde vidět. Taky si můžeš všimnout, že u S10 se mobil neodemkne pokaždé hned, ale je tam nějaká prodleva po odstranění prstu, doprovázející animace. Rozdíl mezi čtečkou na S10 je, že u S10 stačí kratší kontakt mezi prstem a displejem. U matu 20 pro je potřeba o nějakou desetinu vteřiny delší kontakt, ale odemknutí proběhne hned. Výsledná rychlost odemčení je pak plus mínus podobná https://www.youtube.com/watch?v=6AFETC8ZF2Y

    Tím netvrdím, že je čtečka v matu 20 pro lepší celkově :-) To jsem nikdy nenapsal, řeč je o rychlosti odemčení.
    Výhody UZ čtečky jsou jiné, také třeba odemčení s mokrým prstem.

   • d3adbeat (neregistrovaný)

    xzeit: Někdy je lepší mlčet a dál se neztrapňovat. Ty jsi tuhle příležitost bohužel právě promarnil.

   • Ano, proto bys měl mlčet….
    https://www.youtube.com/watch?v=EZ-VdE0XdIo&feature=youtu.be
    Zdá se ti to pomalé? :D

   • d3adbeat (neregistrovaný)

    xzeit: Ježišmarja, já chápu, že máš Mate a jsi na to strašně pyšnej, ok? Ví to tady fakt už úplně každej, protože o tom nedokážeš zmlknout. Neříkám, že je špatnej, sám jsem o něm chvíli uvažoval. Ale S10+ mu prostě v tomhle ohledu dává ve všech směrech na prdel – omg, vždyť i s tou zbytečnou dlouhatánskou animací je viditelně rychlejší. Neříkám, že je Mate pomalej, říkám (a nejen já), že je neoddiskutovatelně pomalejŠÍ.
    Hardware prostě zastarává strašně rychle a ten tvůj to odnes právě teď, shit happens. Do příští generace se snad Huawei vybodne na optický čtečky, bude zase na koni, ty si ho koupíš a budeš šťastnej, neboj. Aspoň na pár měsíců.

   • d3adbeat (neregistrovaný): Se podívej na to video co jsem postova (Moje video, extra jsem ti ho natočil)l a pak mel. Jestli je tam rozdíl 0,1s, ani to se říct nedá. Musel bys to přesně změřit nejlépe ve slowmo.

   • d3adbeat (neregistrovaný)

    xzeit: OMG, co nechápeš na tom, že se tady bavíme o SROVNÁNÍ, takže tvoje úžasný videjko bez srovnávanýho produktu neříká VŮBEC NIC, a proto je mi ukradený? A „mel“ si říkej třeba svojí mámě, určitě ne mně, vidláku.

   • d3adbeat (neregistrovaný): Protože meleš kraviny. Nemám k dispozici S10, bohužel. Avšak z mého videa je rychlost odemčení více než zřetelná…a když to srovnáš s s jiným videem odemykání S10, je to prakticky stejně rychlé – ano, bavíme se JEN o rychlosti odemčení. Rozdíly tak 1/10 vteřiny. Důležité je dobře prst nasnímat, odemčení je otázka zlomku vteřiny.

   • d3adbeat (neregistrovaný)

    Jak říkám, vidlák. Navíc asi tak zamindrákovanej, že nesnese, že jeho telefon prostě NENÍ ve všem nejlepší. K tomu ještě ne zrovna nejostřejší pastelka v penálu – vždyť si svoje argumenty cupuješ sám.
    „Nemám k dispozici S10“ – ale porovnávat chceš a zpochybňuješ dobře zdokumentovaný porovnání lidí, který ho k dispozici maj. K smíchu.
    „Důležité je prst dobře nasnímat“ – lol, určitě je problém v nasnímání. Pořiď si S10+, ať už se nemusíš dál ponižovat, a měj se fajn.

   • d3adbeat (neregistrovaný): Není to můj telefon, ale od Huawei. Nemusím mít k dispozici S10, abych mohl porovnávat rychlost čtečky. Čím jsi si tak jistý, že je to dobře zdokumentované? Sám se můžeš přesvědčit v mém videu, jak rychle se mobil odemkne – to je důsledek dobrého naskenování, možná už také trochu praxe, ono je třeba také možná o něco více přitlačit, apod. nevím – není třeba tohle řešit-podstatné pro ověření rychlosti odemčení je změřit čas od prvního kontaktu – po odemčení telefonu. V obou případech to stopkama neuděláš, abys zjistil přesný rozdíl, musíš použít slow-motion záběr, či jinou metodu, protože rychlost odemčení je do vteřiny a pokud se liší rychlost odemčení S10 vs Mate 20 pro, tak je zcela evidentní, že ani jeden nepodává konzistentní rychlost u jednotlivých odemčení, což je jasně patrné i z videa, které jsi poslal…(prodleva po odstranění prstu u S10 atp. ).

  • fajn.snek (neregistrovaný)

   Máš pravdu rychlost bude podobná, u Samsungu dojde ke zpomalení v řádu cca 0,5s díky té animaci, pokud by se animace odstranila, bude to stejně rychlé jako na P30pro

 4. orgasmic (neregistrovaný)

  Než ten display nažhaví, už mám S10+ prstem dávno odemčenou.

 5. Carda (neregistrovaný)

  Zlatá čtečka na Mate 10 v rámečku ta je aspoň funkční na bankovních aplikací což se u Mate 20 Pro nedá říci :D

  • Počkej a co máš přesně na mysli? Jaké bankovní aplikace? Používám mBank a KB a u obou funguje. Platím mobilem a nad 500 Kč – funguje, tak kde je teda problém?

   • Carda (neregistrovaný)

    Jsem někde četl že ty optické čtečky jsou tak bezpečné že se na nich nedají potvrzovat platby atd. že se ta čtečka dá oblbnout sejmutým otiskem toho dotyčného.

   • Carda (neregistrovaný): To jsi slyšel zcela správně, optické čtečky ať obličeje či otisku nemohou sloužit jako autorizace k platbám a jiným citlivým úkonům.

   • Tak slyšet jsi mohl co chceš, ale já takto platby potvrzuji zcela běžně…. Kdyby tomu tak nebylo, tak jde Mate 20 pro okamžitě pryč.

   • @Carda a uni, co to melete za kraviny…jak nemůžu používat, jelikož jí používám a to jak v placení v obchodě tak i při vstupu do bankovní aplikace. Takže nejdříve zas a opět nastudujte patřičné materiály než ze sebe vyplodíte podobnou pí*ovinu

    PS: hádám že uni a Carda budou ze stejného cvokhausu…

   • Cleric: Pak je to fail výrobce daného zařízení. To je jednoduché, žádné mletí.

   • uni: ty se vzpamatuj, jaký fail?

   • xzwit: Ale no tak, sleduj téma…

   • Sleduju, a co? Tvoje vyblitky?

   • htcjirka

    Uni má pokaždé problém udržet téma, asi opět Bermudy a blížící se pátek ho semlely.
    Jediné co udrží je možná ty výblitky, jak napsal xzeit.

   • Tray1 (neregistrovaný)

    To je teď nějaké meme to s těma Bermudama nebo co zas, že to tu tak často vidím? 😄

    Ok optické jsou méně bezpečné ale očividně ne až tak méně bezpečné, protože na tom potvrzování plateb funguje. Zároveň i tato technologie může mít i ochranu či kontrolu navíc proti pokusům prolomení.
    Nemylim-li se.

   • htcjirka

    To je Uniho oblíbená formulace s těmi Bermudy, s tím začal on, když ho někdo dostal s argumenty, začal s Bermudy, tak svou medicínu dostává nazpět. :-D

   • htcjirka: Sice do té skupiny nepatříš, ale zmatený jsi úplně stejně. Pointa byla jinde, než si vykládáš a než pak mateš ostatní.

   • uni: raději piš něco k věci, ale prosím fakta a ne nějakou polemiku.

   • xzeit: Překvapuje mě, jak málo se v oblasti orientuješ. Rozhodně to není poprvé. Na to, kolik toho zde nakřičíš… Výrobci ako Apple, Samsung, Google, apod. jasně řekli, že optická autentizace není dostatečné bezpečná pro autorizaci některých úkonů. A tu jsi z toho tady celej na větvi…:/

   • To si asi pleteš s 2D skenem obličeje. Co se týče optických čteček otisků, tam google momentálně zjišťuje – nemůžeš ale srovnávat fotografii obličeje se speciálním optickým scannerem otisků :-) Tam ti fakt pouhá fotografie stačit nebude. Druhá věc je, jak někomu sejmeš otisk, to bys musel fakt dlouho připravovat.

 6. zdenál (neregistrovaný)

  To v tom videu fakt nikdo nevidí ten střih?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *