Domů » Články » Novinky ve světě mobilních her: gamebook, plošinovky i logické hříčky

Novinky ve světě mobilních her: gamebook, plošinovky i logické hříčky

V dnešním díle našeho seriálu o mobilních novinkách se podíváme na zoubek novince ze světa Cthulhu, souboji s vetřelci nebo hře, která dá naplno průchod vaší kreativitě – jinými slovy i tento týden bude opět nabitý zajímavými hrami, které si určitě nesmíte nechat ujít.

Cthulhu Chronicles

Kdo by neznal nejznámější dílo spisovatele H. P. Lovecrafta, má dobrou příležitost tuto neznalost napravit ve hře Cthulhu Chronicles. Samotná hra připomíná gamebooky – knihy, ve kterých se odvíjel příběh dle vašich rozhodnutí. Chronicles sice nenabídnou grafické orgie, zato atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet.

‎Cthulhu Chronicles
Cena: zdarma+

Dereliction

Akční hra Dereliction nezakrývá inspiraci u známější legendy svého žánru Alien Breed. Tak jako v něm se chopíte role neohroženého mariňáka, jehož jediným cílem je likvidovat veškerou mimozemskou havěť, která se hýbe. Dereliction si bere ze své inspirace to nejlepší, především skvělou hratelnost.

Dereliction
Cena: 99,00 Kč

Epic Game Maker – Platformer

Toužili jste si vždy vytvořit vlastní hru? Pokud tou hrou byla jednoduchá 2D skákačka, pak vás jistě nezklame Epic Game Maker – Platformer. V této jednoduché hříčce se můžete vyřádit co do tvorby úrovní, takže znovuhratelnost je takřka zaručena.

The Eyes of Ara

The Eyes of Ara je mobilní adventura, která na první pohled zaujme svou grafikou. Ale jen na té samotná hra nestojí – samozřejmostí jsou zajímavé lokace a mysl trápící hádanky, u kterých se jistě zapotíte. Nemluvě o skvělém příběhu, který vás velmi snadno pohltí.

‎The Eyes of Ara
Cena: 129,00 Kč

Fracter

Hra Fracter je přímo založena na hře světla a stínu, což jí dává nezaměnitelnou ponurou atmosféru. Právě na tomto mechanismu stojí celá adventura, která nenechá vaším mozkovým závitům chvíli vydechnout. Kromě hádanek se časem objeví také nepřátele, což hru vůbec neulehčí.

FRACTER
Cena: 119,99 Kč
‎FRACTER
‎FRACTER
Autor: 4L GAMES
Cena: 99,00 Kč

Super Speed Runner

Plošinovka pro náročné – to je v kostce Super Speed Runner. S malou černou kostičkou máte za úkol ve zběsilém tempu pokračovat stále kupředu, přičemž musíte sbírat co nejvíce hvězdiček a ideálně nevypadnout z tempa. Pokud jsou plošinovky váš šálek kávy, tak Super Speed Runner nesmíte vynechat.

‎SSR - Super Speed Runner
‎SSR - Super Speed Runner

1121

Logickou hrou na konec je 1121. Pokud si vzpomínáte na velmi populární hru 2048, tak tohle je o trochu složitější koncept, který nicméně 2048 připomíná. Ve 1121 využíváte plochy 6×6, na které máte za úkol také spojovat čtverce s čísly – přes 100 úrovní a spousta překážek ručí za to, že se nebudete nudit.

1121
Cena: zdarma
‎1121
‎1121
Cena: zdarma+

Pokud jste tento týden narazili na nějaké nové hry, které rozhodně stojí za to, budeme rádi, když se o své tipy podělíte v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).