Domů » Bleskovky » Nový iPhone bez mechanického středového tlačítka? Víme také, k čemu poslouží duální kamera

Nový iPhone bez mechanického středového tlačítka? Víme také, k čemu poslouží duální kamera

Představení nového iPhonu se nezadržitelně blíží a již za měsíc bychom měli znát jeho oficiální parametry. Mezitím však na povrch vyplouvají další informace o tom, čím by měl telefon disponovat.

Podle Marka Gurmana (Bloomberg), který má k informacím o jablečných zařízeních blízko, se dočkáme duální kamery, jež by měla pořizovat mnohem lepší snímky za horších světelných podmínek, upraveného tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku a druhého reproduktoru na spodní straně, který nahradí 3,5 mm jack.

iPhone 7 Plus

Vylepšený fotoaparát by měl také vylepšit obraz při zoomování, aby nedocházelo k tak velkému poklesu kvality a ostrosti. To všechno se však objeví pouze u větší varianty telefonu, u menší verze zůstane klasický jednočočkový fotoaparát.

Současné mechanické tlačítko pro návrat na hlavní obrazovku by pak mělo být nahrazeno senzorem s haptickou odezvou, která by měla simulovat kliknutí. Jedná se tedy o řešení, které můžeme znát z chytrých hodinek Apple Watch a trackpadů u nových Macbooků.

iphone-7-dual-speaker

Bloomberg o nových zařízeních nemluví jako o iPhonu 7 (Plus), ale pouze jako o iPhonech, zda se tedy Apple skutečně rozhodne nová zařízení pojmenovat jako 6SE a 6SE Plus, či označit pořadovým číslem 7, se dozvíme až v září.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

18 komentářů

 1. jmenopriezvisko

  Duální fotoaparát „poslouží“ k pořizování fotografií, to by fanoušek Elona Muska mohl tušit, i když jeho mozek zrovna odpočívá na gauči.

 2. lol (neregistrovaný)

  Oooooo supertrúper tlačítko, ktoré majú čínske telefóny už nejaký ten čas. Dúfam, že ho nazvú nejak cool, aby to bolo megamarketingové lákadlo. Apple už stráca dych, kopíruje a nezvláda to.

  • QNX (neregistrovaný)

   To je vidieť okrem mobilných webov si treba prečítať napr tie ktoré sa venujú investovaniu a tam si prečítať prognózu pre firmu Apple celkom zaujímavé čítanie. Investorom sa nedoporučuje investovať do akcii Apple vzhľadom na to že sa neočakáva rast skorej opak takže je vidieť kam to zhruba ide.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zas hrozný pindy kluků s mindráčkem, co? :D Mě teda ekonomika jakékoliv firmy vůbec nezajímá, ale shodou okolností jsem zrovna na tuhle prognózu narazil a docela by mi zajímalo jakými zdroji to své tvrzení můžeš podložit. Naopak vzheledm k tomu, že končí cyklus prozatím největšího balíku zařízení s iOS, očekává se také největší zisk :-)
   [odkaz]

   Nevim, co předpokládají kluci od piva jako vy, že se stane, jestli čekáte že zákazníci začnou hromadně nakupovat po představení iP7 nové galaxy :D Nebo snad WP? :DDD

  • jay (neregistrovaný)

   Veď zákazníci hromadne nakupujú SGS7E…podobný boom očakávam pri Note7 a nasledovať to bude SGS8E…nakoniec sú tu aj iní výrobcovia. iPhone7 s ničím novým nepríde a už nie je nič, čo by malo rozumne zmýšľajúceho človeka držať pri iPhonoch (HW ani SW to nebude, iba ak marketing a oblbovanie ľudí). Aj keď verím, že ak má človek viacero zariadení od Apple, je to preňho pohodlné.

  • Johny (neregistrovaný)

   Tak to jsou tvoje dojmy na základě tvojich preferencí ;-) taky ti tu neřikam, že jsi hloupý jen proto, že máš nějaký telefon a to ani kdyby to byl WP. Lidi mají preference různé a já preferuji iPhone, protože ve spoustě ohledech mi nabízí co jiná zařízení ne. Deal with it. :-)

  • jay (neregistrovaný)

   Ja som nepovedal, že je niekto hlúpy. Len, že sú momentálne lepšie cesty ako produkt Apple a takisto, že HW ani SW nijak nevyniká. iPhone je predražený mid-end, čo si budeme rozprávať. Easy loose :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   „…nič, čo by malo rozumne zmýšľajúceho človeka…“ pokud z množiny vyloučíme lidi rozumne smýšlející, vychází mi lidi hloupě smýšlející ;-) Ano, co si budem povídat, taková diskuze by opravdu neměla cenu.

  • jay (neregistrovaný)

   Nerozumne zmýšľajúci človek nemusí byť nutne hlupák…ale to už si povedal ty :-)

  • kukolar (neregistrovaný)

   fuuu haaa milinony čínakov maju senzor otlačku prstov na dotykovom tlačítku fuuuu haaa paraaaadaaaa

  • jay (neregistrovaný)

   Keby si vedel, koľko telefónov sa predáva v Číne, tak si myslím, že si nebol až tak ďaleko od pravdy a je možné, že si to číslo pekne znížil :-D

  • kukolar (neregistrovaný)

   už si si skontroloval tu svoju haraburu , dneska zase , lebo zas mate nejaký vírus ,malwer, ohrozenie. podme podme antivirus do haraburdy a nezabudni to zamknuť prstíkom ked sa ti to na desiaty pokus podarí.

  • Nemáš tušení o čem mluvíš, to nebude senzorové tlačítko, na které poslepu tapneš a ani nevíš, žes ho zmáčknul. Někteří Android useři vážně nemají ani na to pochopit psaný text, smutné…

  • lol (neregistrovaný)

   Veď to, toto bude megacool tlačítko, ešte nikto nikdy také nemal…už sa teším na ten oficiálny názov Tiktak 5D button, Touchboom 3D button :-D

 3. Bez/te uz s tou reklamou NEKAM sakra, je to skoro u kazdeho clanku, poprosim mody bud blok IP nebo moznost pridavat komentare, jen registrovanym.

 4. Milá redakce, máte špatně uvedenou tu odezvu tlačítka. Správně je haptická.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).