Domů » Bleskovky » Nového iPhone SE se patrně dočkáme až v druhé polovině roku 2021, tvrdí uznávaný analytik

Nového iPhone SE se patrně dočkáme až v druhé polovině roku 2021, tvrdí uznávaný analytik

Poslední verze levného iPhone SE šla do prodeje letos v dubnu. Mnozí tedy přirozeně očekávají, že se v příštím roce dočkáme nástupce tohoto modelu. Analytik Ming-Chi Kuo ale tato očekávání vyvrátil. Důvod je docela překvapivý. Kuo tvrdí, že probíhá tvrdý konkurenční boj mezi čtyřmi společnostmi, které by rády dodaly fotoaparáty do připravovaných iPhonů 13. To by mohlo značně zpomalit vývoj nového iPhonu SE (recenze).

Konkrétně je řeč o stávajícím dodavateli fotografického hardwaru – Genius Electronic Optical. S touto tchaj-wanskou firmou nyní soupeří společnosti Largan Precision, Semco (Samsung Electro-mechanics) a Sunny Optical.

iPhone SE 2020 23
iPhone SE (2020) v červené barvě

Předpokládá se, že stávající dodavatel v příštím roce přijde o velkou část svých zakázek u Applu a brzy jej nahradí jedna z konkurenčních firem. Už nyní je schopen dodat pouze 50 % objednaných objektivů pro modely iPhone 12. U modelu iPhone 13 se očekává, že počet dodaných objektivů klesne až ke 30 %.

Druhá generace iPhonu SE, která je aktuálně na trhu, získala velkou popularitu. Kombinuje vnitřnosti iPhonu 11 se starším tělem iPhonu 8 a jedním ze zásadních prodejních bodů je nízká cena, která na našem trhu začíná na 12 990 Kč. Jestli se v příštím roce dočkáme nástupce tohoto telefonu, asi to nebude v první polovině roku.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

12 komentářů

 1. Nechápu proč to „mnozí přirozeně očekávají“. Vždyť kolik jet od sebe dělí staré a nové SE…

  • On to nikdo neočekává, spíš prostě jen nemají o čem psát…to je vše

  • Tak jednak a dyť by to ani nedávalo smysl. První SE přišlo, když dosluhovalo 5S, druhé SE přišlo, když dosluhovala 8, kterou nahradilo. Z čeho by vyrobili SE3 příští rok fakt nevim, osobně bych další SE očekával, až bude dosluhovat 11 – dají tam opět aktuální podtaktovaný CPU a nazdar. Takže osobně bych to čekal i později, než příští rok.

  • Přesně, zatím v skladech není dostatek starých součástek

 2. K čemu nějaké SE když je tu iPhone 12 Mini – je rozměry velmi podobný řadě 4,5 a původnímu SE, je za lepší cenu než zbytek 12 a přitom HW stejný.
  Tohle je SE a jiné netřeba.

  • Je třeba si uvědomit, že SE neznamená a nikdy neznamenalo malý smartphone, to byl od vždycky vykonstruovaný sen jeho příznivců. SE je recyklát starých součástek za rozumnější cenu. Pravděpodobně tedy další SE bude recyklát iPhone 11 s LCD a s novějším čipem.

 3. SE malo popularitu len pre to, že bolo ľahko prenosné. Dnes tu máme mini, takže SE 2020 posielam ďalej a chystám sa na mini. Názov SE aj zo všetkým ostatným si môžu strčiť. …

  • No, ono SE nikdy žádnou extra popularitu teda nemělo. A řekl bych, že ten největší důvod, proč se nějak prodávalo byla jednoznačně cena – však to i Apple jako vstupenku do světa iOS prezentoval.

   • Nesmysl, iPhone SE byl hodně oblíbení, hodně lidi v okolí včetně mně dodnes spokojeně používá SE první generace.

   • SE byl tak populární, že neměl 4 roky nástupce :-)

   • Mag.net: Čéče, co takhle pozoruju i na dalších webech, tak ty jsi Applem doslova posedlá osoba. Stačí se podívat na Mobilmanii, což je totální diskuzní odpad, ale tam působíš úplně stejně.

   • Ano takhle působím a je to v pořádku 🙂

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).