Nové změny v Marketplace: Přes Zune už nenakoupíte

Divize Windows Phone společnosti Microsoft včera na svém oficiálním blogu oznámila nové změny týkající se jejího obchodu s mobilními aplikacemi. Čekáte-li nějaká vylepšení Marketplace, čekejte dál, Microsoft totiž přichází s novými omezeními.

V první řadě už nebude možné nakupovat aplikace pro Windows Phone prostřednictvím desktopového programu Zune. Tato možnost však zůstává nadále otevřená pro multimediální přehrávače Zune HD. Microsoft tento krok zdůvodnil svými posbíranými daty, podle kterých jeho zákazníci nakupují přes Zune v porovnání se zbývajícími dvěma způsoby (Marketplace na webu a přímo v telefonu) jen minimálně. Společnost tak chce ušetřit své (nejen) lidské zdroje, které nyní může přesunout na důležitější projekty. Změna se v programu projeví automaticky, a to už dnes nebo během několika nadcházejících dnů. Uživatelé na ni budou pouze upozorněni vyskakovacím oknem, nebude třeba provádět žádnou aktualizaci.

Microsoft dále oznámil, že na telefony, které nejsou aktualizované na poslední verzi Windows Phone 7.5, již nebude možné instalovat aplikace. Pomocí těchto zařízení sice budou uživatelé moci nadále procházet Marketplace, při pokusu o stažení programu jim ale vyskočí chybová hláška, která je upozorní na novou verzi systému. Změna se týká i aktualizací již stažených aplikací a možnosti jejich hodnocení v Marketplace. Microsoft tento krok zdůvodňuje svoji snahou o neustálé zvyšování kvality a bezpečnosti svého obchodu. Navíc mu prý umožní snáze a efektivněji implementovat nové funkce.

Objektivně je třeba říci, že by se tyto změny neměly zákazníků příliš dotknout. Aktualizace systému jsou dostupné pro všechny zdarma a většina uživatelů je stejně aplikuje ihned po jejich uvolnění. A co se Zune týče, ruku na srdce, většina z nás stejně stahuje aplikace hlavně přímo v telefonu. Tak to alespoň tvrdí Microsoft. Mají snad naši čtenáři jiný názor? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Zdroj: Windows Phone Blog

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku