Cena:

Nové Xiaomi koloběžky se odhalují: barevný displej a větší dojezd

mi scooter 1s 6

Společnost Xiaomi se chystá na odhalení dvou nových elektronických koloběžek, které navážou na úspěšné modely rodiny Mi Scooter. Řada bude doplněná o koloběžky Mi Scooter 1S a Mi Scooter Pro 2, které budou v mnoha ohledech totožné, druhá jmenovaná však nabídne výrazně větší dojezd.

Mi Scooter 1S

Nástupce základního Mi Scooteru má dostat motor o výkonu 300 Wattů a baterii o kapacitě 275 Wh, což má zajistit dojezd až 30 kilometrů. O nabíjení se postará akumulátor s maximálním nabíjecím výkonem 71 Wattů.

mi scooter 1s 2

Novinkou je barevný LED displej, který bude poskytovat informace o rychlosti (v Německu bude omezena na 20 km/h), stavu baterie a zvoleném profilu jízdy. Koloběžku bude možné složit, její hmotnost má být 12,5 kg.

Mi Scooter Pro 2

Druhá chystaná koloběžka má disponovat stejným motorem, avšak díky většímu akumulátoru s kapacitou 474 Wh má nabídnout dojezd až 45 kilometrů. Mi Scooter Pro 2 si také poradí s větším sklonem cesty, a to až 20 procent (Mi Scooter 1S zvládne pouze 14 procent).

mi scooter pro 2 5

I tuto koloběžku bude možné složit, avšak při přenášení se kvůli větší baterii ještě více pronese – její hmotnost má být 14,2 kg.

mi scooter pro 2 3

Kdy budou nové koloběžky od Xiaomi oficiálně odhalené, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.