Domů » Bleskovky » Nové televizory značky Philips dostanou třístranný Ambilight a chytré funkce

Nové televizory značky Philips dostanou třístranný Ambilight a chytré funkce

Příchod DVB-T2 se nezadržitelně blíží a výrobci televizorů rozhodně nelení. Philips představil aktualizované přírůstky do modelových řad 6504 a 6754. Televizory jsou vybavené třístranným Ambilightem a chytrými funkcemi operačního systému Saphi. Novinky disponují rozlišením 4K & technologií Ultra Resolution, která vylepšuje jakýkoli audiovizuální zdroj na vyšší rozlišení. Podsvícení televizorů podle okolního světla inteligentně reguluje technologie Micro Dimming a zlepšuje výslednou kvalitu obrazu.

philips tv 3

Televizory přehrají formáty HDR10, HDR10+ a nově i Dolby Vision. O zvuk se stará 20W reproduktor s podporou formátu Dolby Atmos. Televizory mají ve výbavě tuner pro DVB-T2/HEVC, satelitní a kabelové vysílání. Mezi další výbavu patří tři vstupy HDMI, dva USB porty a připojení k Wi-Fi.

Operační systém Saphi, poháněný čtyřjádrovým procesorem, nabízí intuitivní ovládání a základní chytré funkce, jako je stahování aplikací z nabídky Philips Smart TV nebo streamování obsahu z Youtube, Netflixu či dalších služeb. Rychlé zrcadlení obsahu z mobilního telefonu nebo tabletu zajišťuje funkce Miracast.

philips tv 2

Modely 6504 a 6754 se od sebe liší pouze barvou. 6504 má rámeček i nožičky vyrobené v černé barvě, zatímco 6754 v barvě stříbrné. Díky tenkému rámečku obraz plynule navazuje na okolní osvětlení Ambilightu. Tato série nabízí široký výběr úhlopříček: 43, 50, 55, 65 a 70 palců. Televizory je na našem trhu možné pořídit již od 10 990 Kč.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

 1. Ano funkce jsou zajímavé až hodně zajímavé a co se týče toho ambilight já znám možnost (možná někteří z vás taky) jak se dá pořídit na jakoukoliv televizi či monitor. Sám sem si jeden objednal a vyjde to na pár korun a dokonce si tím můžete obehnat televizi či monitor kolem dokola.

  • Možná autor silně zaspal dobu, ten třístranný abilight je již pár let na těchto televizích, stačí se podívat na několik let staré modely :) A je velký rozdíl zda si TV omotám svítícím páskem a nebo zda to do stran svítí zcela podle typu obrazu který je právě v to daném směru a tím to obraz jakoby roztahuje na zeď :)

  • Tak že víš o co jde? no na Ali toho mají hodně :-D v PC se to dá krásně nastavit.

  • To ano s pc ti to půjde ale při TV samotný ne.

  • Prý jo ale k tomu potřebuješ aby ta telka měla android podle popisu na Ali

 2. Nechtěl bych Philips ma to Android který ma málo obsahu a barvy taky nejsou vůbec hezké.

  • Nejde tak ani o barvy, jako o pomalou reakci na povely. Android TV je strašně pomalá, po zapnutí trvá, než se vše načte – Philips

  • Mám model 9002. Předtím byl Android pomalý, ale dnes je rychlý jedna báseň. Něco jste si oba před lety někde přečetli a papouškujete to, aniž byste to sami znali.

 3. František Mlejnek

  Před měsícem jsem zakoupil Philips TV 43″ (43PFT4203/12) a zjistil jsem, že do něho nezapojím přehravač VHS/DVD DVDR3510V/58 – také od Philipse, protože v televizoru není vstup SCART. Podle toho, co je psáno v článku, tak tento vstup do TV nemají ani další modely od Philipse. Je možné problém nějak vyřešit?

  • Sorry jako, ale v 2019 a cakat podporu SCART? Problem vyriesis kupou noveho DVD alebo skor BD prehravaca.

  • Kup si převodník ze SCART na HDMI. Nejlevnější má Electroworld za 700 Kč, jinak to jinde pod 1250 Kč nikde neseženeš.

 4. Sory ale philips si nekoupím ani kdyby byla levnější.
  Jedná se o nejvíc poruchovou značku v tv technice.
  Známí ze školy co dělal v Praze 2 roky práci ve velké el. prodejně říkal
  už tehdy před 8 lety jasně , že philips je shit.
  Já se o tom přesvědčil u svých rodičů.
  Měli tv a video obojí x krát reklamováno pro závady.
  Pak měli sat. přijímač philips to bylo ještě horší.
  Jestli šlo o náhodu tak nechápu že ta náhoda se stala na 7 zařizeních.
  Kdo to ale chce ať si to koupí – je to asle propadák.

  • Já mám Philips 37PFL7605H od jara 2011 a jede bez sebemenších problémů.

 5. Philips s Androidem parádní záležitost zejména díky tomu, že lze nainstalovat aplikaci Kodi, což je pro mne a mé okolí největší tahák proč právě Android Tv. Philipsu hraje do karet, že umí udělat velmi zajímavou cenu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).