Domů » Bleskovky » Nové šílenství na obzoru. Tvůrci Pokémon Go příští rok převedou do AR Harryho Pottera

Nové šílenství na obzoru. Tvůrci Pokémon Go příští rok převedou do AR Harryho Pottera

Hra Pokémon Go od vývojářského studia Niantic Labs letos vyhnala mládež do ulic a stala se celosvětovým fenoménem. Bohužel jak rychle zájem o ni vystřelil vzhůru, tak rychle také opadl, zejména kvůli pomalému přísunu nového obsahu. Příští rok ale možná opět uvidíme města plná teenagerů civících do displejů svých mobilních zařízení.

Niantic oznámil, že příští rok vydá novou hru využívající rozšířené reality, přičemž místo Pokémonů budou ústřední postavy pocházet z knih a filmů o Harrym Potterovi. Hra se bude jmenovat Harry Potter: Wizards Unite a na jejím vývoji se bude podílet gigant Warner Bros. O co ve hře půjde, je zatím neznámé, očekávat však můžeme pohyb v reálném světě, sbírání předmětů, kouzlení pohyby vlastní ruky apod. Termín uvedení hry zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Niantic není schopen pořádně naprogramovat ani pokémony, a už se pouští do dalšího projektu? V PoGo jsou desítky a desítky neopravených chyb (o nových funkcích je zbytečné mluvit, protože nejsou) a z posledních 3 updatů, co měly upravovat chyby, byly dva staženy (!!!) pro výskyt dalších chyb.

    • asi im stacilo podojit ten pociatocny boom a teraz na to vykaslat ne ?

  2. …souhlasim, jde jen o prachy, na pocatku vydelano dost, tak na co podpora, lepsi bude zase lidem zamotat hlavy novinkou, ktera vydela, o to na trhu jde, ne?

  3. Tématicky POGO spoustě lidí nevyhovuje, tak proč nezkusit jiné fantasy. Mě by nějaké dospělé RPG s rozšířenou realitou jako POGO vyhovovalo . Ale POGO a HP je titul pro těti.

    • Jen technická, velkými písmeny se zkracuje slovo, ne výraz, tedy pokud, tak PoGO. Takhle dost mate, co máš na mysli, mě se tam např. stále cpe PUGB:)

    • Technická k technické – když chceš někoho opravovat, tak alespoň správně, ju? :)

  4. Deti s iprdem a androprdem budo mit novou hracku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).