Domů » Bleskovky » Nové sestavení Windows 11 přináší integraci Teams a grafická vylepšení

Nové sestavení Windows 11 přináší integraci Teams a grafická vylepšení

Microsoft v tomto týdnu vydal nové testovací sestavení systému Windows 11. Je dostupné v kanále Dev, nese číselné označení 22000.100 a přináší několik viditelných novinek, se kterými se setkáme na podzim ve finální verzi.

Teams Chat přímo v Hlavním panelu

Patrně největší novinkou tohoto sestavení je integrace aplikace Teams do Hlavního panelu. Touto ikonou nebudete otevírat aplikaci Teams jako takovou, ale pouze zmenšenou verzi obsahující seznam posledních textových konverzací. Ty lze odbavit přímo z této „miniaplikace“, stejně tak z ní jde zahájit nový chat nebo schůzka. Pro spuštění plnotučných Teams pak slouží speciální tlačítko na spodní straně.

Windows 11 1 2

Bohužel ikonu miniaplikace Teams není možné posouvat; její pozice je napevno daná nalevo za ikonami Start, vyhledávání apod. Microsoft zřejmě plánuje s pomocí Teams „zabít“ původní Skype, neboť vám hned po prvním spuštění a přihlášení nabídne synchronizaci kontaktů se Skype a dalšími službami. Integrovaná aplikace Teams se bude ještě v průběhu příštích měsíců vyvíjet, Microsoft plánuje přidat hromadu funkcí, které zatím chybějí – individuální a skupinové hovory, videohovory, statusy, sdílení obrazovky apod.

Vylepšení grafiky

Microsoft si také pohrál s některými vizuálními prvky, aby lépe korespondovaly s grafickým stylem Windows 11. Seznam skrytých ikon v oznamovacím panelu má nově zaoblené rohy, upravena byla ikona dotykové klávesnice v Hlavním panelu a v Microsoft Store najdete nové animace.

Pokud některá aplikace vyžaduje pozornost uživatele, dojde u její ikony v Hlavním panelu ke zčervenání indikátoru spuštění. Novinkou je také tlačítko funkce pomocník pro lepší soustředění v Centru oznámení a možnost úplného sbalení minikalendáře u hodin.

Microsoft také opravil řadu chyb, byť mnohé přetrvávají. Stále tak platí, že současné testovací sestavení není vhodné pro nasazení na hlavním počítači.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. DOBRY DEN A CHTEL BYCH SE VAS ZEPTAT JAK SE INSTALUJI OVLADACE NOVE GRAFICKE KARTY NVIDIA GEFORCE VE VIRTUALNIM POCITACI KTERY JSEM VYTVORIL VE VYBORNEM VIRTUALIZACNIM NASTROJI VMWARE WORKSTATION 16 A MAM TAM NAINSTALOVANY NOVY SYSTEM WINDOWS 11 INSIDER PREVIEW DEV COZ JE ASI POUZE NEJAKA TESTOVACI VERZE SYSTEMU MS WINDOWS 11 VITE ? A PREDEM VAM DEKUJI MOC ZA POMOC ?! S POZDRAVEM VAS FANOUSEK A KAMARAD TOMAS ALIAS DOKTORXP ?! -))

    • Zdar, zkus si příště při psaní vypnout CAPSLOCK, je to hrůza číst. Windows 11 jsou zatím testovací verze, máš to i v názvu (Insider Preview), takže žádná ostrá a proto ti tam nemusí ty ovladače fungovat. Musíš se podívat jestli má nvidia už drivery pro Win11.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).