Domů » Bleskovky » Nové příslušenství pro Essential Phone přidává funkci, po které uživatelé volali

Nové příslušenství pro Essential Phone přidává funkci, po které uživatelé volali

Výrobci smartphonů nám sebrali sluchátkový jack a nyní vymýšlejí zběsilá řešení, jak jej vrátit do hry. Sony například vymyslelo „rozdvojku“, aby bylo možné zároveň nabíjet baterii a poslouchat hudbu (více informací), společnost Essential vymyslela pro svůj zatím jediný smartphone speciální batoh na záda.

Essential Phone PH-1 má při horní straně zad dva piny, do kterých lze připojovat moduly, ovšem na rozdíl od Motoroly jich Essential mnoho nepředstavil; zatím pouze 360° kamerku a nyní i přídavný sluchátkový jack. Celý modul Audio Adapter HD má přibližně stejnou tloušťku jako samotný telefon, je však napěchován skvělou technikou – je zde převodník ESS Sabre DAC, který si poradí s formátem MQA (master quality audio), s nímž operuje například hudební služba Tidal. Se zakoupením tohoto modulu dokonce získáte 3měsíční předplatné na Tidalu zdarma.

Cena modulu ještě není známá, dorazit do obchodů má toto léto. Počítáme, že bude levnější, než zmíněná 360° kamerka, jejíž oficiální cena je 199 USD (asi 4 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. To mi připomíná Springboard moduly pro PalmOS PDA od Handspringu

 2. To je fakt pecka, honem všichni jack pryč a potom ….. co budeme dělat, jak ho tam co nejnenápadněji vrátit. Asi jsme udělali chybu….no sakra normálně to přiznat a vrátit a ne, že se bude vymýšlet monstra na telefon a redukce. Ach jo….

  • Je dost možné. že se mýlím, ale myslím, že jack se vrátí zase postupně zpět

  • Urcite ne – 99% poskytuje redukcia porovnatelny zvuk a zvysok ostane trebars pri LG

  • pru porovnatelny zvuk :D Leda kdyz mas poskozeny sluch.

  • On má poškozené už snad všechno.

  • vetsina neaudiofilu rozdil nepozna..

  • lukass71: Ale u vlajkovych lodi by se nemelo obhajovat ze „vetsina nerozezna“, a co ta mensina:) Pochopim kdyby chybel u levnych sragor, tam ale paradoxne zustava.

 3. Příliš pozdě, takový telefon má mít bezdrátové nabíjení

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).