Cena:

Nové Nokie s Androidem nabídnou základní odolnost vůči vodě a prachu

Společnost HMD Global Oy představila na veletrhu MWC nové smartphony Nokia 3, 5 a 6. O jejich vzhledu a parametrech se můžete dočíst v našem článku, co nám však výrobce těchto smartphonů dosud tajil, byla jejich zvýšená odolnost. Na potápění to sice není, ale i tak tento údaj potěší.

Všechny tři nové Nokie se pyšní odolností ohodnocenou stupněm krytí IP52, což znamená částečnou ochranu proti vniknutí prachových součástí a odolnost vůči kapající vodě – letmé pocákání by tak telefonům ublížit nemělo.Nepřehlédněte

Nokia 6, 5 a 3 oficiálně: legendární značka se zatím drží při zemi

Přestože nové Nokie nejsou zdaleka vlajkové modely, potěší čistým Androidem, zárukou pravidelných bezpečnostních aktualizací a v neposlední řadě také nově potvrzenou podporou VoLTE, tu však v musí pro konkrétní typy telefonů schválit mobilní operátor.

volte

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.