Cena:

Nové MacBooky Pro 16“ zlobí nabíjení. Na vině bude patrně MagSafe konektor

MacBook Pro reproduktor

Ačkoliv nové MacBooky Pro s čipy M1 Pro a M1 Max sklidily ve většině recenzí chválu a obdiv za svůj výkon i návrat portů nebo magnetického nabíjecího konektoru, patrně ani těmto produktům se nevyhnuly problémy. První uživatelé si už stěžují na nefunkční nabíjecí konektor MagSafe.

macbook pro M1 Pro 2021 06
Nový MagSafe konektor

Server MacRumors upozornil, že na sociální síti Reddit lidé sdílejí podobné problémy s MacBookem Pro ve velikosti 16 palců. Vina bude nejspíše na straně MagSafe konektoru, který MacBook nenabíjí v momentě, kdy je vypnutý nebo je zavřené víko. Když se toto děje, dioda na konektoru začne blikat žlutě.

macbook pro M1 Pro 2021 recenze
MacBook Pro M1

Některým uživatelům se podařilo kontaktovat v této věci Apple, a jeden z nich dokonce potvrdil, že po delší anabázi mu Apple jeho stroj vyměnil za nový. Ostatní zatím takové štěstí neměli.

Popisovaný problém je zachycen také na videu a stěžuje si na něj více uživatelů, patrně se tedy nejedná o úplně ojedinělou věc. Apple tak bude muset reagovat. Zatím jsme se však žádného oficiálního vyjádření ze strany výrobce nedočkali. Vzhledem k tomu, že nové stroje jsou prezentovány jako nástroj pro opravdové profesionály, podobné nedostatky nejspíše nebudou chtít akceptovat. A není se čemu divit, když ceny většího modelu u nás startují na 72 990 Kč včetně DPH.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.