Domů » Bleskovky » Nové kolo testování začíná: Microsoft vydal první sestavení Windows 10 z větve Redstone 2

Nové kolo testování začíná: Microsoft vydal první sestavení Windows 10 z větve Redstone 2

V minulém týdnu vyšla velká letní aktualizace systému Windows 10 nesoucí název Anniversary update. Nastalo tak období, kdy má veřejnost i testeři zapojení do programu Insider nainstalovanou stejnou verzi systému s číslem 14393. Již dnes se však mohou cesty těchto táborů opět rozdělit.

windows10

Microsoft totiž vydal pro Insidery první sestavení desítek z nové větve, která je nazývána Redstone 2. S veřejnou verzí se počítá až na jaře v příštím roce, takže je zatím předběžné odhadovat, jaké bude stěžejní téma tohoto updatu. Nové sestavení z rychlého kruhu aktualizací s číslem 14901 nepřináší žádné významné novinky, pouze je možné si v Průzkumníkovi souborů nechat zobrazovat notifikace, které mají uživatele vyučovat novým funkcím systému Windows 10. Daní za tuto funkci je pak nefunkčnost aplikace Adobe Acrobat Reader a odstranění nástroje pro debugování jádra systému.

explorer

První sestavení z nové větve se pochopitelně týká pouze počítačů a tabletů, neboť smartphony s Windows 10 Mobile stále na svůj výroční update čekají. Šéfka programu Insider Dona Sarkar ve svém příspěvku na blogu Windows nicméně uvedla, že na vydání této aktualizace je její tým laserově zaměřen, a že je prakticky hotov. Stále však prosí Insidery o zasílání zpětné vazby z posledního testovacího sestavení, tudíž zřejmě je stále co opravovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments