Domů » Bleskovky » Nové informace o letošních Pixelech: budou voděodolné a dostanou dvě paměťové verze

Nové informace o letošních Pixelech: budou voděodolné a dostanou dvě paměťové verze

Za necelý měsíc má být představena druhá generace smartphonů Google Pixel, kterou mají podle posledních informací opět tvořit dva modely – pětipalcový od HTC, a šestipalcový od LG. Kvůli rozdílným výrobcům se telefony mají mezi sebou vzájemně lišit, některé prvky však budou mít společné.

Oba telefony má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835 namísto dříve spekulovaného Snapdragonu 836. Ten byl podle nejnovějších informací @evleaks odložen na příští rok, a možná se zcela jiným označením.

Obě chystané novinky mají postrádat 3,5mm jack na sluchátka, malou kompenzací mají být stereoreproduktory a redukce z USB-C na sluchátkový konektor přímo v balení. Díky novým informacím serveru 9to5google také víme, že oba Pixely budou nabízeny s 64 nebo 128GB vnitřní pamětí (zřejmě bez možnosti rozšíření), a že dostanou voděodolnost splňující certifikaci IP68.

9to5google také získal rozmazané snímky menšího z obou Pixelů, z nichž lze pouze vyčíst, že telefon bude mít tmavě stříbrná záda a šedou přední stranu. V okolí hlavního fotoaparátu se má nacházet laserové ostření, chybět má však optická stabilizace. Smartphony Pixel 2 a 2 XL mají přijít s Androidem 8.1 Oreo (více informací), včetně podpory ambientního displeje a funkcí Always on. Premiéra obou telefonů se má odehrát 5. října, do kdy mají údajně výrobci příslušenství embargo na zprostředkovávání jakýchkoliv informací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Slabe a hnusne.Jdu do LG V30

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).