Domů » Bleskovky » Nové Hangouts 2.1 pro Android slučují konverzace u kontaktu a nabízejí widget na plochu

Nové Hangouts 2.1 pro Android slučují konverzace u kontaktu a nabízejí widget na plochu

Google uvolnil novou verzi komunikační aplikace Hangouts 2.1 pro zařízení se systémem Android. Na redakční telefony nám update ještě nedorazil a v Google Play stále vidíme starou verzi, nicméně to by se během několika hodin mělo změnit. Zde si případně můžete stáhnout instalační apk soubor (odkaz).

 

Vítanou novinkou je sloučení konverzací u jednoho kontaktu. Konečně tedy v případě SMS konverzace a klasického Hangout chatu nebudete mít v seznamu dvě vlákna, ale pouze jedno s kompletní konverzací. Aplikace dále přichází se zjednodušeným seznamem kontaktů, který je rozdělený do dvou sekcí – v první najdete kontakty z Hangoutu, v druhé klasický telefonní adresář.

 

Hangouts 2.1 konečně přicházejí s vlastním widgetem na hlavní obrazovku, skrze který máte možnost rychle přistupovat k posledním konverzacím. Další změny se týkají zvýšení rychlosti a stability a mírně změnil i výchozí notifikační zvuk pro novou zprávu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Stále čekám na jednu funkci, a to odstranění diakritiky ze zpráv …

  Resp. SMS bez diakritiky, hangouts s diakritikou – přece ta aplikace musí vědět, kam odesílá, ne?

  • To jsme dva a určitě nebudeme sami. Ale jinak aspoň takovýhle posun dopředu vítám :)

 2. Stick (neregistrovaný)

  Ted jsem to aktualizoval a pořád je to stejný, jediný v čem je to jiný je že teď mezi tim jestli to chci poslat pře hangouts nebo sms si můžu vybrat při psaní zpravy u kontaktu který se teď sloučily (Dělám si srandu, musíte to taky udělat ručně!) Tak proboha v čem je to teda lepší? Stejně to musíte přepínat ručně. Pořad to není schopne fungovat jako iMessage kdy to automaticky pozna jestli kontakt na druhe straně má taky iMessage a jestli ano tak taky to jestli je připojen k netu, podle toho se potom rozhodne jestli poslat SMS nebo iMessage zadarmo a uživatel se nemusí o nic starat.

 3. MecGyver (neregistrovaný)

  Mňa by zaujímalo či aplikácia konečne ukazuje ak je kontakt online a či aplikácia dosiahla aspoň úrovne gtalk (pre problem s rozoznavaním online kontaktov som sa vrátil späť na gtalk)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).