Domů » Bleskovky » Nové Hangouts 2.1 pro Android slučují konverzace u kontaktu a nabízejí widget na plochu

Nové Hangouts 2.1 pro Android slučují konverzace u kontaktu a nabízejí widget na plochu

Google uvolnil novou verzi komunikační aplikace Hangouts 2.1 pro zařízení se systémem Android. Na redakční telefony nám update ještě nedorazil a v Google Play stále vidíme starou verzi, nicméně to by se během několika hodin mělo změnit. Zde si případně můžete stáhnout instalační apk soubor (odkaz).

 

Vítanou novinkou je sloučení konverzací u jednoho kontaktu. Konečně tedy v případě SMS konverzace a klasického Hangout chatu nebudete mít v seznamu dvě vlákna, ale pouze jedno s kompletní konverzací. Aplikace dále přichází se zjednodušeným seznamem kontaktů, který je rozdělený do dvou sekcí – v první najdete kontakty z Hangoutu, v druhé klasický telefonní adresář.

 

Hangouts 2.1 konečně přicházejí s vlastním widgetem na hlavní obrazovku, skrze který máte možnost rychle přistupovat k posledním konverzacím. Další změny se týkají zvýšení rychlosti a stability a mírně změnil i výchozí notifikační zvuk pro novou zprávu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Stále čekám na jednu funkci, a to odstranění diakritiky ze zpráv …

  Resp. SMS bez diakritiky, hangouts s diakritikou – přece ta aplikace musí vědět, kam odesílá, ne?

  • VNavrátil (neregistrovaný)

   To jsme dva a určitě nebudeme sami. Ale jinak aspoň takovýhle posun dopředu vítám :)

 2. Stick (neregistrovaný)

  Ted jsem to aktualizoval a pořád je to stejný, jediný v čem je to jiný je že teď mezi tim jestli to chci poslat pře hangouts nebo sms si můžu vybrat při psaní zpravy u kontaktu který se teď sloučily (Dělám si srandu, musíte to taky udělat ručně!) Tak proboha v čem je to teda lepší? Stejně to musíte přepínat ručně. Pořad to není schopne fungovat jako iMessage kdy to automaticky pozna jestli kontakt na druhe straně má taky iMessage a jestli ano tak taky to jestli je připojen k netu, podle toho se potom rozhodne jestli poslat SMS nebo iMessage zadarmo a uživatel se nemusí o nic starat.

 3. MecGyver (neregistrovaný)

  Mňa by zaujímalo či aplikácia konečne ukazuje ak je kontakt online a či aplikácia dosiahla aspoň úrovne gtalk (pre problem s rozoznavaním online kontaktov som sa vrátil späť na gtalk)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *