Domů » Bleskovky » Nové GoPro Hero má být kladivo proti čínské konkurenci. Stojí 5,5 tisíce korun

Nové GoPro Hero má být kladivo proti čínské konkurenci. Stojí 5,5 tisíce korun

Společnosti GoPro se v poslední době příliš nedaří. Outdoorové kamerky dnes vyrábí kdejaká čínská firma za mnohem menší peníze a bohužel pro GoPro mnohý zákazník hledí především na cenu. GoPro má tak za sebou několik ztrátových čtvrtletí, k čemuž také přispěl neúspěch dronu Karma. Firma se ale nevzdává a představuje novou kamerku nazvanou jednoduše Hero.

Oproti nejvybavenějšímu modelu Hero 6 musí zájemci o novinku oželet funkce jako záznam videa ve 4K, HDR, prostorový zvuk, apod. Maximem pro základní Hero je 1440p video v 60 fps, popřípadě fotografie s rozlišením 10 Mpx. Kamerku lze ovládat dotykem i hlasem a je voděodolná do hloubky 10 metrů. GoPro Hero má integrovaný 2″ displej a bezdrátovou konektivitu tvořenou Wi-Fi a Bluetooth, takže je možné ji ovládat i skrze smartphone.

GoPro Hero přijde na 220 EUR, což je asi 5 500 korun. Kamerka je dostupná od dnešního dne po celém světě. S nižší cenou by novinka mohla lehce oživit slabé prodeje ostatních modelů a pomoci společnosti zpět do černých čísel. Druhou pomocí by mohlo být nedávno oznámené licencování vlastních technologií ostatním firmám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments