Cena:

Nová verze SkyDrive: 25 GB v cloudu pro současné uživatele

Microsoft včera představil vylepšenou verzi cloudového úložiště SkyDrive. Pokud jste si již v minulosti založili Live ID účet, můžete nyní po přihlášení na této adrese získat 25 GB pro vaše data zcela zdarma. V případě, že Live ID nemáte a budete si registrovat nový účet, dostanete 7 GB a další si musíte přikoupit. Ve srovnání s konkurencí jsou ceny velice příjemné. Za dalších 20 GB zaplatíte ročně 10 USD, za 50 GB 25 USD a 100 GB navíc 50 USD.

 

Starší verze SkyDrive nenabízela přímou synchronizaci složek do cloudu, ale sloužila pouze pro ukládání dat. Synchronizovat bylo možné přes službu Live Mesh, která s novou verzí SkyDrive končí a všechny důležité funkce se naštěstí přesouvají. To v praxi znamená, že se SkyDrive nyní můžete synchronizovat složky ve vašem PC stejně, jako to nabízí třeba konkurenční Dropbox.

 

SkyDrive klient je dostupný nejen pro desktopové systémy Windows Vista/Windows 7, ale i pro Mac OS X či mobilní platformy iOS a Windows Phone. Jen na Android se zatím zapomnělo. SkyDrive se po instalaci přímo integruje do systému a podle šipky u ikony poznáte, která složka je synchronizovaná nebo u které synchronizace právě probíhá. Jednotlivé verze klientů si můžete stáhnout z této stránky.

-

A jak jste na tom vy? Používali jste SkyDrive (či Live Mesh) už v minulosti nebo dáváte přednost řešení od Dropboxu a jiných?

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.