Domů » Bleskovky » Nová verze SkyDrive: 25 GB v cloudu pro současné uživatele

Nová verze SkyDrive: 25 GB v cloudu pro současné uživatele

Microsoft včera představil vylepšenou verzi cloudového úložiště SkyDrive. Pokud jste si již v minulosti založili Live ID účet, můžete nyní po přihlášení na této adrese získat 25 GB pro vaše data zcela zdarma. V případě, že Live ID nemáte a budete si registrovat nový účet, dostanete 7 GB a další si musíte přikoupit. Ve srovnání s konkurencí jsou ceny velice příjemné. Za dalších 20 GB zaplatíte ročně 10 USD, za 50 GB 25 USD a 100 GB navíc 50 USD.

 

Starší verze SkyDrive nenabízela přímou synchronizaci složek do cloudu, ale sloužila pouze pro ukládání dat. Synchronizovat bylo možné přes službu Live Mesh, která s novou verzí SkyDrive končí a všechny důležité funkce se naštěstí přesouvají. To v praxi znamená, že se SkyDrive nyní můžete synchronizovat složky ve vašem PC stejně, jako to nabízí třeba konkurenční Dropbox.

 

SkyDrive klient je dostupný nejen pro desktopové systémy Windows Vista/Windows 7, ale i pro Mac OS X či mobilní platformy iOS a Windows Phone. Jen na Android se zatím zapomnělo. SkyDrive se po instalaci přímo integruje do systému a podle šipky u ikony poznáte, která složka je synchronizovaná nebo u které synchronizace právě probíhá. Jednotlivé verze klientů si můžete stáhnout z této stránky.

-

A jak jste na tom vy? Používali jste SkyDrive (či Live Mesh) už v minulosti nebo dáváte přednost řešení od Dropboxu a jiných?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. 19roman97 (neregistrovaný)

  Pre droid je app… Pri Win Messengeri mi ju to vyhodilo ze uz je wp7.5, ios aj android ;)

 2. Tak na Android se nezapomělo, ten MS sytematicky ignoruje (viz. „beta“ režim Exchange, nebo už je tomu jinak?).

  To zdarma pro uživatele taky nějak pokulhává, pokud jsem pochopil, co mi MS stránka říkala, měl jsem 25GB a když si neřeknu „teď chci“, tak mi je seberou a dají 7GB. Zajímavé jak z „my vám něco bereme“ umí podat „dáváme vám něco navíc“. Za to by se nemusel stydět ani kdejaký mobilní operátor…

  • „Bezplatný ukladací priestor služby SkyDrive sa mení – uplatnite si nárok na svojich bezplatných 25 GB

   Limit bezplatného ukladacieho priestoru služby SkyDrive sa mení na 7 GB, ako existujúci používateľ služby SkyDrive si však môžete ponechať 25 GB, ktoré aktuálne máte – ak budete konať hneď.“

   Uni naco sama negativita? To je problem DVA krat kliknut? Proste menia podmienky. Aj ked nechapem preco mi tiez jednoducho neponechali priamo 25giga, ale sak zaaaadny problem. :)

  • RADOSPOL: Lebo UNI z principu kritizuje vsetko co nie je od Apple

  • Tak asi ti uniká princip. Princip toho, že jednostranně mění podmínky (omezují službu), s kterými jsi souhlasil, ať již při registraci do služby nebo dodatečným „dáváme vám dárek….“. Navíc, kde je napsáno, jaké logice podléhají data nad 7GB, která by se ti nevešla do limitu?

  • Ale zabudol si na to, ze doteraz si mohol synchronizovat iba 5 GB, takze ti, co synchronizovali cez Mesh mozu teraz synchronizovat o 2GB viac.

  • UNI ten kdo měl na SkyDrive více než 4 GB dat tomu zůstal 25 GB SkyDrive bez jakéhokoliv potvrzování.

  • Tak nevím, ja měl na SkyDrive asi 12 GB dat a nyní mám prostor 7GB

 3. Právě jsem upgradnul zdarma na 25GB. Jde o to, že naprostá většina uživatelů těch 25GB nevyužije, tak proč je zachovávat.

  Zajímalo by mě kolik stojí udržovat takové úložiště jako je SkyDrive. Musí to být pěkná pálka a ať chceme nebo ne, sice je zdarma, ale platíme jej v ceně přístroje a systému WP.

  • V ceně WP asi ne (fakt WP nemám a takových uživatelů bude více), stejně tak by se to dalo říct o Windows jako takových a Office, které stejně určitě nepokryje 100% uživatelů, ale už se z toho dá ukrojit.

   Ale hlavní je, že to je :) (a MS i ostatní musí kvůli konkurenci i kdyby to pro něho mělo být navždy ztrátové – na tomhle fakt můžou získat jedině uživatelé :) )

  • ono cloud moze byt stratovy,vyvazuje to hodnota ulozenych dat. Ta ma dnes obrovsku cenu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).