Domů » Články » Spustili jsme novou SMARTmanii. Je plná novinek a dočasně bez reklam

Spustili jsme novou SMARTmanii. Je plná novinek a dočasně bez reklam

Tak se nám to narodilo a vy si právě čtete vůbec první článek na zbrusu nové verzi našeho webu, kterou jsme pro vás v uplynulých měsících pečlivě připravovali. Máme nejen nový responzivní design, ale především moderní redakční systém, který nám do budoucna poskytne stabilní základ pro další rozšiřování projektu.

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale SMARTmania.cz je tu s vámi už déle než 10 let. Z čistě fanouškovského projektu jsme se postupem času propracovali mezi přední české technologické weby a rozhodně nemáme v plánu usnout na vavřínech. Jakmile se nám povede dostatečně zaběhnout nový web, pustíme se do vývoje katalogu zařízení včetně pokročilého srovnávače parametrů. V hledáčku máme také redesign fóra, které rovněž bude responzivní.

Nová SMARTmania.cz běží na redakčním systému WordPress a jedním z největších oříšků pro nás bylo zachování jednoho uživatelského účtu nejen pro přihlášení do diskuzního fóra, ale i na web samotný. To se nám nakonec povedlo a systém jsme naučili pracovat s účty vytvořenými v phpBB3 fóru. Za vývojem nové verze SMARTmanie stojí profesionálové z webového studia Eria.cz, kteří na webu odvedli špičkovou práci.

Na 2 dny bez reklam

Pravděpodobně jste si také všimli, že na webu (ani ve fóru) aktuálně nejsou žádné reklamy. Rozhodli jsme se, že po dobu 48 hodin od publikace tohoto článku na SMARTmanii žádný reklamní obsah, na kterém je provoz tohoto webu zcela závislý, zobrazovat nebudeme. Třeba nám díky tomu někteří uživatelé AdBlocku dají šanci :-)

Rychlý přístup k novinkám, kalendář i nový maskot

Novinek na webu je celá řada – v bočním panelu například nově najdete kalendář nadcházejících akcí a tiskových konferencí, díky kterému vám neunikne žádná důležitá událost ze světa chytrých zařízení. V hlavním menu zase najdete záložky operačních systémů, u kterých se po najetí myši zobrazí nejnovější příspěvky z dané rubriky.

Součástí vyhledávacího pole je nově praktický našeptávač, díky kterému byste se měli rychleji dostat k požadovaným článkům. U recenzí jsme ke kladům a záporům přidali grafické hodnocení klíčových funkcí, které v budoucnu provážeme s katalogem zařízení, abyste měli všechny důležité informace přehledně po ruce.

recenze_hodnoceni

V případě, že si otevřete delší článek nebo recenzi, objeví se ve spodní části prohlížeče nenápadná modrá linka, která vás informuje o tom, kolik textu vám ještě zbývá do konce.

smarty maskot skica

A to není vše. SMARTmania.cz má také nového maskota – jmenuje se smarty a používat jej budeme ve vizuálech napříč celým webem. Za maskotem stojí grafik a ilustrátor Martin Málek, který se specializuje na autorské ilustrace. Co všechno umí, najdete na jeho webu MartinMalek.org.

smarty maskot

I když jsme se nový web snažili maximálně otestovat, je možné, že se po nasazení do ostrého provozu objeví nějaké chyby a nešvary. Budeme proto rádi, pokud nám případné problémy budete reportovat do komentářů nebo do redakční pošty. Věřím, že se vám nová SMARTmania.cz bude líbit a že se na ni budete rádi vracet.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
201 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments