Nová služba My Xperia od Sony: Najděte svůj ztracený smartphone

Společnost Sony ukončila zkušební testování služby My Xperia a nyní ji pomalu uvádí do ostrého provozu. Aplikace umožňuje lokalizovat váš smartphone řady Xperia pomocí zvuku (v případě, že je telefon někde poblíž) a nebo, pokud jste své zařízení někde zapomněli, ukázat jeho polohu na mapě. Mezi další možnosti patří třeba vymazání uživatelských dat či uzamčení telefonu. Vše co potřebujete je Googe účet a připojení k internetu. Poté se zaregistrujete na stránce https://myxperia.sonymobile.com/ a je hotovo.

 

Za předpokladu, že váš přístroj patří mezi podporované, můžete nyní využívat službu My Xperia. Pokud není, nezoufejte, Sony postupně seznam rozšiřuje a i vaše zařízení by se v dohledné době (několik týdnů) mělo dočkat. Mimochodem, obdobnou službu nabízí i Microsoft všem přístrojům s operačním systémem Windows Phone.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

7 komentářů

 1. Dr.foot (neregistrovaný)

  To má Samsung už 3 roky v provozu a hlavně pro všechny typy SP, takže Sony je nejméně o 3 roky pozadu víc. [odkaz]

 2. Kudrnac (neregistrovaný)

  No ale jakmile případný zloděj udělá hard reset, tak je vše v trapu, ne? V tomto ohledu mi přijde lepší Cerberus pro jehož smazání je nutné flashnout novou ROMku nebo ho aspoň manuálně najít a odstranit.

 3. Dr.foot (neregistrovaný)

  Po vymazání zařízení a obnovení jeho výchozího nastavení nebude funkce „Najít můj mobil“ k dispozici.

 4. Marek (neregistrovaný)

  Aplikácia je fajn, ale je to pekný žrút batérie a neviem ako to odinštalovať pretože ak idem bežnou cestou nastavenia -> tak tlačidlo vypnúť/odinštalovať je sivé teda nereaguje na kliknutie a vlastne by som chcel poradiť teda ako sa toho zbaviť :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *