Domů » Bleskovky » Nová rychlonabíječka pro iPhone 11 Pro: vysoký nabíjecí výkon a USB-C

Nová rychlonabíječka pro iPhone 11 Pro: vysoký nabíjecí výkon a USB-C

Konečně! iPhony již delší dobu podporují rychlé dobíjení, Apple však stále do balení přidával základní adaptér s výkonem 5 Wattů a výkonnější adaptéry prodával zvlášť. Letos však dochází ke změně – v balení letošních iPhonů (bohužel jen těch s přídomkem Pro) najdeme adaptér s výkonem 18 Wattů.

iphone 11 baleni

Apple na svých stránkách uvádí, že tato nabíječka dokáže nabít iPhone z 0 do 50 procent za 30 minut. Adaptér má nejen vyšší výkon, ale i konektivitu; zdířka USB-A byla vyměněna za USB-C, takže v balení nových iPhonů najdeme i nový kabel USB-C/Lightning. Díky této změně bude konečně možné bez dodatečných investic připojit jablečné telefony k nejnovějším MacBookům, které již několik let port USB-A neobsahují.

Výše uvedená slova neplatí pro základní iPhone 11, ten má v balení stále 5W nabíječku s USB-A zdířkou a kabelem USB-A/Lightning.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments