Domů » Bleskovky » Nová rychlonabíječka pro iPhone 11 Pro: vysoký nabíjecí výkon a USB-C

Nová rychlonabíječka pro iPhone 11 Pro: vysoký nabíjecí výkon a USB-C

Konečně! iPhony již delší dobu podporují rychlé dobíjení, Apple však stále do balení přidával základní adaptér s výkonem 5 Wattů a výkonnější adaptéry prodával zvlášť. Letos však dochází ke změně – v balení letošních iPhonů (bohužel jen těch s přídomkem Pro) najdeme adaptér s výkonem 18 Wattů.

iphone 11 baleni

Apple na svých stránkách uvádí, že tato nabíječka dokáže nabít iPhone z 0 do 50 procent za 30 minut. Adaptér má nejen vyšší výkon, ale i konektivitu; zdířka USB-A byla vyměněna za USB-C, takže v balení nových iPhonů najdeme i nový kabel USB-C/Lightning. Díky této změně bude konečně možné bez dodatečných investic připojit jablečné telefony k nejnovějším MacBookům, které již několik let port USB-A neobsahují.

Výše uvedená slova neplatí pro základní iPhone 11, ten má v balení stále 5W nabíječku s USB-A zdířkou a kabelem USB-A/Lightning.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Alfons (neregistrovaný)

  No ještě aby to přibalili k „nejlevnějšímu“ Iphonu 11, vždyť stojí jen 20k.. xD

 2. famakate

  Podla mna nemali davat tu nabijacku ani k PRO modelom. Takto pridu minimalne o 10€ na kazdom predanom kuse.
  Kedze kvoli pribalenem lepsej nabijacke si PRO nikto kupovat nebude a Jablckari si tu nabijacku dokupia aj sami a este sa budu aj tesit, ako sa im telefon zrazu rychlo nabija.

 3. End (neregistrovaný)

  Proste Apple, v době G4 bylo 18W dnes už je 18W málo ale co chtít od Applu který je pár let pozadu 😂 a kolik W má bezdrátové nabíjení 5W 😂

 4. Zum (neregistrovaný)

  Baterie u všech nových telefonů má 3100 mAh.
  Ta kapacita se dobije rychle i s touto pomalou nabijeckou..

  • Frank (neregistrovaný)

   3100 mAh není nijak radikálně míň, než je běžné u konkurence.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Zajímavé, jiné zdroje tvrdí 3110mAh, 3190mAh a 3500mAh.

   • End (neregistrovaný)

    Zipiik: Ano to co píšeš je více méně pravda ale ještě ne úplná protože to přesně nikdo neví je to hrubý odhad až se dostane do prodeje a bude úplná rozborka tak pak se dozvíme kapacitu.

   • bob (neregistrovaný)

    kolik se zrovna povede

  • Jarda (neregistrovaný)

   Jsou to trapáci trapný

 5. Ondra (neregistrovaný)

  18W? Ty krávo, to je úplná revoluce. Mobilní trh se jednou a provždy změní.

  • Pepe (neregistrovaný)

   Jo, změní. Dostaneš 18W i u lowendu za 2500 :-D. Do teď byl standart 10W (2x víc než Apple). Počítám, že těch 18W bude u jablek etalon ještě v době, kdy bude běžně nabíjet 50W :-D. K tomu dají pohádku o životnosti baterky (jako by byl problém po roce vyměnit baterku za litr, když telefon stál třeba 25..).

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *